Najlepsze drukarki 2018 roku – ranking polecanych drukarek

Wybór drukarki stanowi spore wyzwanie, gdyż na rynku nie brakuje zarówno urządzeń wielofunkcyjnych, oferujących możliwość drukowania, jak i różnych rodzajów drukarek z urządzeniami 3D włącznie. Ich użyteczność oraz zastosowanie są bardzo cenione i dziś trudno wyobrazić sobie świat bez drukowania. Od wielkich korporacji, przez średnie i małe firmy, po zwykłe gospodarstwa domowe – wszędzie potrzebne są do drukowania dokumentów, zdjęć, różnego rodzaju tekstów. W końcu to jeden z najpowszechniejszych sprzętów peryferyjnych komputera, jak klawiatura czy myszka.

Rodzaje i typy drukarek

Obecnie można zakupić różne rodzaje drukarek:

 • igłowe,
 • laserowe,
 • atramentowe
 • urządzenia wielofunkcyjne.

Każdy z tych sprzętów posiada różnego rodzaju czcionki. Od zwykłych rastrowych do wektorowych.

Drukarki atramentowe

Drukarki atramentowe nadal stanowią najpopularniejszy wybór konsumentów. Jednak jakość wydruku nieraz pozostawia sporo do życzenia, a standardowe pojemniki wystarczą na wydrukowanie zaledwie kilkuset stron. Trzeba zaopatrzyć się w dodatkowe fundusze, aby móc w stanie zakupić nowe tonery.

Drukarki igłowe

Drukarki igłowe powoli stają się reliktem przeszłości. Są one bardzo głośne w pracy. Działają podobnie, jak maszyna do pisania. Jednakże ich dużym plusem jest niski koszt eksploatacji oraz możliwość używania papieru wielowarstwowego.

Drukarki laserowe

Z kolei drukarki laserowe coraz chętniej są używane przez pracowników biur czy korporacji. Pozwalają one na wydruk od 1 500 do ponad 8 000 stron. Technologia  tego druku opiera się na prostej metodzie: zgrzewa się proszek – czyli toner – za pomocą wałków grzewczych rozgrzewających się do 160 stopni Celsjusza.

Urządzenia wielofunkcyjne

Ostatni rodzaj urządzeń łączy w sobie funkcje drukarki, kserokopiarki, ksera i faksu. Jeżeli naszym pragnieniem jest mieć swoje własne domowe biuro to warto zdecydować się na kupno urządzenia wielofunkcyjnego. Przy kupnie takiego sprzętu trzeba spojrzeć przede wszystkim na technologie wydruku. Określa ona w oparciu o jakie materiały eksploatacyjne będzie działała drukarka. Do wyboru są urządzenia wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową, laserową mono lub drukarką atramentową. Następnym parametrem godnym uwagi jest wyposażenie dodatkowe, czyli wbudowany faks, telefon, czytnik pamięci kart. Prędkość pracy skanera pozwoli ustalić ile stron z tekstem lub grafiką jest w stanie zeskanować skaner.

Ile wydać na drukarkę?

Ile kosztuje drukarka? Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Z pewnością znajdą się urządzenia, które można zakupić za nie więcej niż 200 zł. Ich eksploatacja może i będzie tania, lecz nie posłużą nam dłużej niż przez rok. Te bardziej specjalistyczne, opierające się na technologii, która jest wykorzystywana w specjalistycznych drukarniach, kosztują od 1 000 zł do 2 000 zł. Ale czy wysoka cena zawsze idzie w parze z wysoką jakością wydruku?

Istnieją na rynku drukarki, które są kompaktowe, ich zakup nie przekracza 500 zł, a mogą spokojnie służyć przez kilka lat. Jednakże trzeba się wystrzegać podejrzanych promocji i sprzętów nieznanych marek. Nie warto też zaopatrywać się w podrabiane materiały do drukarki. Tusze, tonery niższej klasy obniżą jakość wydruku, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do uszkodzenia drukarki. W tym wypadku naprawa wyniesie o wiele więcej, niż kupienie nowego sprzętu. Czasami warto zajrzeć na stronę producenta, który oferuje zakup drukarek czy urządzeń wielofunkcyjnych po obniżonej cenie.

Specyfikacja techniczna drukarek

Parametry drukarek różnią się między sobą. Inne parametry drukarek trzeba wziąć pod uwagę kupując drukarkę atramentową, a inne decydując się na zakup drukarki laserowej.

Przy drukarce atramentowej będą ważne takie parametry, jak: rozdzielczość wydruku w kolorze. Podawana jest zawsze w jednostkach dpi i określa z jaką dokładnością kolorowe obrazy i tekst będzie drukować dana drukarka. Im wyższy będzie ten parametr dla tej drukarki, tym lepsza jakość wydruku. Drugi parametr to rozdzielczość wydruku w czerni. Określa on dokładność drukowanego teksu albo obrazów czarno-białych. Im wyższy parametr, tym drukarka będzie o wiele lepsza.

Następnie warto spojrzeć na format wydruku, który określa na jakim maksymalnym formacie można drukować. Z kolei możliwość pracy w sieci pozwoli pracować drukarce jako drukarka sieciowa, a automatyczny wydruk dwustronny umożliwi drukowaniu po obu stronach papieru. Następnym parametrem jest szybkość wydruku w czerni i kolorze, która wskazuje na sprawność pracy drukarki i podawana jest w formie strona/minutę. Pojemność podajnika papieru wyjaśnia, ile arkuszy w danym formacie mieści się w podajniku drukarki. Standardem jest pojemnik o pojemności 100 – 150 arkuszy.

Ostatnim parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest pojemność tuszy i ich liczba. Zwyczajne drukarki są sprzedawane z startowymi tuszami, mające mniejszą pojemność od tych, które można dokupić do drukarki osobno. Im lepsza pojemność tuszy do drukarek, tym lepiej, gdyż wolniej będą się one zużywały. Niektóre drukarki mogą być wyposażone w kartę sieciową, Wi-Fi lub bezprzewodowy adapter sieciowy, który umożliwia skonfigurowanie drukarki jako drukarki sieciowej. W drukarkach atramentowych, jako tryb obsługi, w wykorzystaniu ą panele mechaniczne. Wyposażone są one wyłącznie w przyciski umożliwiające włączenie i obsługę ręczną drukarki, panele elektroniczne lub dotykowe.

W przypadku drukarek laserowych weźmie się pod uwagę te same parametry, ale dodatkowo warto spojrzeć na pamięć drukarki. Ten rodzaj drukarki może być wyposażony w podręczną pamięć, która usprawni ich pracę. Dzięki niej zachowają się dokumenty w kolejce do drukowania. Im większa pojemność pamięci, tym drukarka jest o wiele lepsza.

Kupując dany produkt trzeba zwrócić uwagę nie tylko na firmę, ale także na pewne specyfikacje techniczne. Sama oferta drukarek jest bardzo szeroka i dość zróżnicowana.

Ranking najlepszych drukarek w 2018 roku:

1.Canon Maxify MB2150
2. Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 3785 (T8W46C)
3. Brother DCP-1510E
4. Samsung SL-M2026
5. Epson L655
6. Ricoh SP 311DNW
7. Xerox Phaser 3010
8. Lexmark CS310dn
9. HP OfficeJet 202 Mobile z baterią
10. Samsung SL-C430W


Canon Maxify MB2150

drukarka Canon Maxify mb2150Canon Inc. to japońskie przedsiębiorstwo, którą swoją pozycję na rynku zdobyło dzięki świetnym produktom optycznym, takimi jak: aparaty fotograficzne, kamery, kserokopiarki oraz drukarki. Obecnie firma ta stale rywalizuje z amerykańskim koncernem HP o pierwsze miejsce w branży drukarek i produktów wielofunkcyjnych.

Canon Maxify to faks, skaner, drukarka i kopiarka w jednym. Świetne urządzenie dla domowego biura. Drukowanie oraz skanowanie do komputerów, tabletów i usług w chmurze odbywa się poprzez Wi-Fi lub Ethernet. Podajnik dokumentów zmieści do 50 arkuszy. Z kolei kaseta na papier ma pojemność ponad 500 arkuszy. Obsługę urządzenia ułatwi dotykowy ekran o przekątnej 7,5 cala. Firma wyposażyła sprzęt w skanowanie do pamięci USB.

Cena jest przystępna, gdyż małego pomocnika do domowego biura można zakupić już w cenie 560 zł.

Canon Maxify MB2150 dane techniczne

 • Producent: Canon
 • Technologia druku: Atramentowa, kolorowaFormat: A4, A5, A6, B5, DL, Letter, formaty niestandardowe
 • Interfejsy: USB, Wi-Fi, LAN (Ethernet), AirPrint
 • Funkcje: Faks, skaner, drukarka, kserokopiarka
 • Podajnik papieru: 500 arkuszy
 • Dodatkowe informacje: drukowanie bezpośrednio z nośników USB
 • Skanowanie do pamięci USB
 • Automatyczny podajnik dokumentów (ADF)

Canon Maxify MB2150  opinie

Plusy Minusy
✔️ Wysoka jakość wydruków kolorowych i czarnych
✔️ Niska cena zakupu
✔️ Wielofunkcyjne urządzenie
❌ Słaba odporność rozmazywania na papierze

Canon Maxify MB2150 cena

Sprawdź aktualną cenę produktu w:


HP DeskJet Ink Advantage 3785 (T8W46C)

Drukarka HP DJ Ink advantage 3785O ile Canon Maxify świetnie sprawdzi się w zaciszu domowego biura, to urządzenie wielofunkcyjne HP to doskonała pomoc dla uczniów i studentów. HP od wielu lat wiedzie prym wśród urządzeń wielofunkcyjnym, lecz rosnąca konkurencja zmusza pracowników firmy do szukania nowych, rewolucyjnych rozwiązań i wyposażenia swojego asortymentu w nowatorskie technologie.

Jedną z przydatnych funkcji tej drukarki jest technologia HP Scroll Scan, umożliwiająca łatwe wykonywanie większości zadań skanowania różnych rodzajów papieru. Warto zwrócić uwagę na drukowanie dokumentów czy zdjęć przy użyciu urządzeń pracujących na systemach Windows, Android lub Apple. Wystarczy podłączyć smartfon albo tablet bezpośrednio do drukarki i drukować bez konieczności połączenia z siecią. Z kolei aplikacja mobilna HP All-in-One Printer Remote pozwala skanować dowolne obiekty podczas podróży.

W sklepach internetowych czy stacjonarnych lub u samego producenta drukarki marki HP osiągają ceny od 200 zł do ponad 1 200 zł. Jednakże to urządzenie wielofunkcyjne HP można kupić już za 219 zł.

HP DeskJet Ink Advantage 3785 (T8W46C) – dane techniczne

 • Producent: HP
 • Technologia druku: atramentowa, kolorowa
 • Format: A4, A6, B5, koperty DL
 • Interfejsy: Wi-Fi, USB
 • Funkcje: drukowanie, kopiowanie, skanowanie, funkcje sieciowe
 • Podajnik papieru: 60 arkuszy
 • Dodatkowe informacje: możliwość drukowania z urządzeń HP, ePrint, Apple Air Print, Wireless Direct Printing

HP DeskJet Ink Advantage 3785 (T8W46C) opinie

Plusy Minusy
✔️ Kompaktowe wymiary
✔️ Niska cena zakupu
✔️ Możliwość drukowania z telefonu
❌ Średnia jakość wydrukowanych zdjęć

HP DeskJet Ink Advantage 3785 (T8W46C) cena

Sprawdź aktualną cenę produktu w:

 


Brother DCP-1510E

Brother Industries to japońska firma, która podobnie jak przedsiębiorstwo Canon, zajmuje się produkcją akcesoriów biurowych: drukarek, kopiarek, urządzeń wielofunkcyjnych, a nawet maszyn do szycia. Koncern Brother stara się utrzymać swą pozycję wśród najlepszych producentów drukarek, takich jak HP czy Canon. Nie jest to łatwe, lecz firma śmiało idzie naprzód, biorąc pod uwagę opinie klientów i dzięki nim udoskonalając swój asortyment.

To, co wyróżnia produkt tej marki, to przede wszystkim nowatorska technologia laserowa. To właśnie ona gwarantuje wysoką jakość drukowanych dokumentów oraz sprawia, że urządzenie staje się mniej podatne na problemy związane z zacinaniem papieru. Specjalne wałki chronią wydruki przed zagnieceniami i zakrzywieniami.

Brother to drukarka warta każdej złotówki. I chociaż produkty tej marki nieraz osiągają cenę ponad tysiąca złoty, to te laserowe urządzenie wielofunkcyjne można bez problemu zakupić za 385 zł.

Brother DCP-1510E dane techniczne

 • Producent: Brother
 • Technologia druku: Laserowa, monochromatyczna
 • Format: A4, A5, A6, B5, DL, Letter, Formaty niestandardowe
 • Interfejsy: USB
 • Funkcje: Druk, ksero
 • Podajnik papieru: 150 arkuszy
 • Dodatkowe informacje: Brak funkcji faksu

Brother DCP-1510E opinie

Plusy Minusy
✔️ Szybki druk
✔️ Niska cena zakupu
✔️ Dobra jakość druku
❌ Mały wyświetlacz

Ceny Brother DCP-1510E

Sprawdź aktualną cenę produktu w:

 


Samsung SL-M2026

Firma Samsung wiedzie prym nie tylko w branży telefonów komórkowych, ale swoimi produktami podbija również inne gałęzie rynku elektronicznego. Natomiast drukarka Samsung SL-M2026 idealnie sprawdzi się w domowym zaciszu i pomoże niejednemu studentowi szybko wydrukować potrzebne materiały.

Samsung stara się, aby jego asortyment zawsze uwzględniał nowatorskie technologie. Jedną z nich jest funkcja druku bezprzewodowego Google Cloud RPint, która bez problemu współpracuje ze smartfonami, tabletami, Google Chromebook, komputerami stacjonarnymi, a także innymi urządzeniami z dostępem do Internetu. Firma wyposażyła drukarkę w technologię ReCP (Rendering Engine For Clean Page), która poprawia ogólną jakość wydruków. Szybko kończący się toner to już przeszłość, a to dzięki zastosowaniu Sterownika Samsung Easy Eco, który zaoszczędzi nawet do 20% tonera. Pozwoli on zredukować nie tylko zużycie papieru i energii, ale pozwoli również każdemu użytkownikowi usuwać zbędny tekst i obraz oraz umożliwi konwersję z bitmapy o szkicu.

Czasami dany niska cena nie zawsze odzwierciedla wartość produktu. W tym przypadku firma wyposażyła tą drukarkę w nowatorskie technologie, dbając o komfort użytkowania, nie zwiększając ceny jej zakupu. Warto zaoszczędzić nieco ponad 200 zł lub 300 zł, aby móc na co dzień cieszyć się wysoką jakością wydruku.

Samsung SL-M2026 dane techniczne

 • Producent: Samsung
 • Technologia druku: Laserowa, monochromatyczna
 • Format: A4
 • Interfejsy: USB
 • Funkcje: Druk
 • Podajnik papieru: 150 arkuszy
 • Dodatkowe informacje: Brak wyświetlacza

Samsung SL-M2026 opinie

Plusy Minusy
✔️ Sterownik Samsung Easy Eco
✔️ Intuicyjna obsługa
❌ Brak wyświetlacza

Ceny Samsung SL-M2026

Sprawdź aktualną cene produktu w:


Epson L655

Epson to kolejna japońska firma, która od 50 lat zajmuje się produkcją drukarek, skanerów oraz projektorów. Na swoim koncie ma takie nagrody, jak TIPA(Technical Image Press Assocation) czy BLI.

Co jest w niej takiego niezwykłego? Przede wszystkim to wszechstronne urządzenie, które drukuje z telefonów komórkowych i tabletów, pozwala na wydruk dwustronny, a skanowanie jest najwyższej jakości. Pojemnik na atrament o dużej pojemności sprawia, że eksploatacja tego urządzenia jest niezwykle tania. Dzięki temu zaoszczędzi się nie tylko pieniądze, ale również ochroni odzież, stoły  i sprzęt przed brudzącymi wkładami atramentowymi.

Dużym plusem jest zintegrowany system stałego zasilania w atrament, który uzupełnia się za pomocą pojedynczych butelek z atramentem. Szybsze drukowanie zapewnia automatyczny 40-arkuszowy podajnik dokumentów. Zaś skanowanie w rozdzielczości 1 200 pikseli zagwarantuje wysoką jakość. Drukowanie ze smartfona czy tabletu jest możliwe dzięki łączności Wi-Fi z funkcją Epson Connect. Szybkoschnące i odporne na powstawanie smug wydruki to przeszłość, a to wszystko dzięki głowicy drukującej Micro Piezo, oryginalnemu tuszowi Dye i czarnemu tuszowi pigmentowemu.

Niskie zużycie tuszu jest sporą zaletą tego produktu, a wysoka jakość druku dorównuje tym sprzętom, które znajdują się w profesjonalnych drukarniach. W tym przypadku wysoka jakość wiąże się z wysoką ceną zakupu. Drukarkę marki Epson można kupić od 1 600 zł.

Epson L655 dane techniczne

 • Producent: Epson
 • Technologia druku: Atramentowa, kolorowa
 • Format: A4, A5, A6, B5, DL, Letter, Formaty niestandardowe
 • Interfejsy: USB, Wi-Fi, LAN (Ethernet), AirPrint
 • Funkcje: Druk, skanowanie
 • Podajnik papieru: 150 arkuszy
 • Dodatkowe informacje: Automatyczny podajnik dokumentów (ADF), System stałego zasilania tuszem (CISS)

Epson L655 opinie

Plusy Minusy
✔️ Bezprzewodowe działanie
✔️ Niskie zużycie tuszu
❌Głośna praca

Ceny Epson L655

Sprawdź aktualną cene produktu w:


Ricoh SP 311DNW

Ricoh od kilkudziesięciu lat działa na rynku kserokopiarek i podobnie, jak inne firmy w tej branży, specjalizuje się w produkcji drukarek, kserokopiarek, tablic interaktywnych, projektorów, aparatów fotograficznych oraz zajmuje się usługami IT.

Drukarka ma niewielkie rozmiary, dzięki temu bez problemu zmieści się na każdym biurku. Sprzęt został wyposażony w tryb oszczędzania energii oraz w automatyczny druk dwustronny, który umożliwia redukcję dwutlenku węgla. To wszystko ukazuje, jak firma Ricoh stara się zadbać o naturalne środowisko. Po wprowadzeniu danego produktu na rynek, firma stara się edukować klientów, ułatwiając im dostęp do informacji na temat ekologicznych funkcji lub odpowiedniej utylizacji sprzętu. Drukarka ta jest prosta w obsłudze i utrzymaniu.

Chociaż firma nie jest tak popularna, jak HP czy Canon, to jej produkty z całą pewnością zasługują na uwagę. Tym bardziej, że cena jest przystępna – 555 zł.

Ricoh SP 311DNW dane techniczne

 • Producent: Ricoh
 • Technologia druku: Laserowa, monochromatyczna
 • Format: A4
 • Interfejsy: USB, Wi-Fi, LAN (Ethernet)
 • Funkcje: druk
 • Podajnik papieru: 300 arkuszy
 • Dodatkowe informacje: Automatyczny druk dwustronny

Ricoh SP 311DNW opinie

Plusy Minusy
✔️ Wbudowana karta sieciowa
✔️ Obsługa PCI i Wi-Fi

Ceny Ricoh SP 311DNW

Sprawdź aktualną cenę produktu w:


Xerox Phaser 3010

Utrzymanie się na rynku nie jest proste. Wielkie korporacje niekiedy podkradają sobie pomysły, tocząc zaciętą walkę o bycie numerem jeden w danej branży. Jednak firma Xerox od lat utrzymuje silną pozycje, a to dzięki wysoko wykwalifikowanym pracownikom, rewolucyjnym pomysłom i nowatorskim rozwiązaniom.

Kompaktowa drukarka Phaser 3010 bez problemu mieście się na biurku. To małe urządzenie zostało wyposażone w technologię Hi-Q LED, która używana jest w urządzeniach przeznaczonych do drukowania zaawansowanej grafiki. Co więcej, drukarka posiada jedyny w swoim rodzaju toner, który zazwyczaj jest stosowany w sprzętach do drukowania grafiki warsztatowej. Prosta instalacja i załadowane fabrycznie wkłady tonera sprawiają, że drukarka jest gotowa do użycia od momentu podłączenia. Tekst i grafika wyglądają cudowanie, a to dzięki rozdzielczości druku 1 200 x 1 200 dpi.

Przedsiębiorstwo Xerox umieściło w małym urządzeniu najlepszą technologię, którą dysponują profesjonalne drukarnie, w których koszt wydruku jest bardzo wysoki. Nie warto przepłacać, gdy można mieć własną domową drukarnię za jedynie 209 zł.

Xerox Phaser 3010 dane techniczne

 • Producent: Xerox
 • Technologia druku: Atramentowa, kolorowa
 • Format: A4
 • Interfejsy: USB
 • Funkcje: Druk
 • Podajnik papieru: 150 arkuszy
 • Dodatkowe informacje: Tylko druk, brak Wi-Fi

Xerox Phaser 3010 opinie

Plusy Minusy
✔️ Kompaktowe rozmiary
✔️ Brak problemów z zasychającym tuszem
❌ Brak Wi-fi

Ceny Xerox Phaser 3010

Sprawdź aktualną cene produktu w:


Lexmark CS310dn

Kolejną firmą specjalizującą się w szerokiej gamie produktów do druku i skanowania obrazów jest firma Lexmark. Drukarka Lexmark Cs310dn zachwyca najwyższą jakością barw, a jej wielofunkcyjność sprawia, że jest doskonałym sprzętem zarówno do małego, jak i dużego biura.

To ciche urządzenie, które nie zakłóci spokoju innych osób. Zostało wyposażone w funkcję druku dwustronnego, w dwurdzeniowy procesor oraz 256 MB standardowej pamięci. Z kolei port USB i LAN pozwalają na połączenia lokalne. Firma postanowiła zaskoczyć swoich potencjalnych konsumentów i wyposażyła w drukarkę w technologię Named Color Replacement, a także w system kalibracji Pantone, dzięki którym odwzorowanie barw jest niezwykle dokładne. Grafika i obrazy zachowują wyrazistość dzięki rozdzielczości 1 200 x 1 200 dpi, a toner Unison pomaga utrzymać wysoką jakość wydruku. Z kolei port USB i LAN są niezawodne w połączeniu lokalnym i pomagają w sporządzeniu wydruków.

Cena za ten sprzęt jest wysoka. Można go kupić za ponad 1 103,00 zł.

Lexmark CS310dn dane techniczne

 • Producent: Lexmark
 • Technologia druku: Laserowa, kolorowa
 • Format: A4
 • Interfejsy: USB, LAN (Ethernet)
 • Funkcje: druk
 • Podajnik papieru: 250 arkuszy
 • Dodatkowe informacje: Tylko druk

Lexmark CS310dn opinie

Plusy Minusy
✔️ Technologia Named Color Replacement
✔️ Wysoka jakość druku
❌ Wysoki koszt zakupu

Ceny Lexmark CS310dn

Sprawdź aktualną cene produktu w:


HP OfficeJet 202 Mobile z baterią

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie skorzystała z produktów firmy Hewlett-Packard. Amerykańskie przedsiębiorstwo znajduje się wśród czołowych producentów drukarek, skanerów, aparatów cyfrowych, palmtopów i serwerów. Koncern wie, że praca w biurze niekiedy może być męcząca. Nie ma nic bardziej irytującego, niż drukarka, która się zacina, czy telefon, który zakłóca połączenie. Drukarka HP OfficeJet 202 to bezproblemowe urządzenie, które sprawdzi się w zaciszu własnego domu lub w dużym biurze.

Sprzęt jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można ją zabrać na długie wyjazdy służbowe, a studenci bez problemu mogą ją zabrać do akademika lub umieścić w małym pokoiku.

Firma wyposażyła w urządzenie w technologię HP Fast Charge, która pozwala na szybkie ładowanie drukarki. Drukowanie można rozpocząć w kilka sekund, a to dzięki technologii HP Auto Wireless Connect, ułatwiający konfigurację. To rewelacyjna, kompaktowa, z świetną jakością druku. Czerń wydruku jest niezwykle mocna, a kolory żywe.

To mobilne urządzenie, które docenią osoby, będące w ciągłym ruchu, uczestniczące w spotkaniach za granicą czy studenci. Cena za drukarkę wynosi 939 zł.

HP OfficeJet 202 Mobile z baterią dane techniczne

 • Producent: HP
 • Technologia druku: Atramentowa, kolorowa
 • Format: A4
 • Interfejsy: USB, Wi-Fi
 • Funkcje: Druk
 • Podajnik papieru: 50 stron
 • Dodatkowe informacje: Drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów

HP OfficeJet 202 Mobile z baterią opinie

Plusy Minusy
✔️ Kompaktowe rozmiary
✔️ Wysoka jakość druku
✔️ Możliwość drukowania z urządzeń mobilnych
❌ Wysoka cena zakupu

Ceny HP OfficeJet 202 Mobile z baterią

Sprawdź aktualną cene produktu w:


Samsung SL-C430W

Firma Samsung to czołowy lider na rynku elektroniki. Produkty tej marki co roku spełniają najwyższe oczekiwania klientów, lecz sam koncern nie spoczywa na laurach. Stale udoskonala swój asortyment, wyposażając go w najnowocześniejsze technologie.

Drukarka została wyposażona w funkcję NFC, pozwalającą na szybkie drukowanie mobilne. Firma urządzenie posiada oprogramowanie SPSI, które automatycznie wybiera system operacyjny i instaluje sterownik. Dzięki temu nie trzeba korzystać z płyty CD. To jedyna drukarka, spełniająca oczekiwania w zakresie uniwersalnej obsługi wielu urządzeń przenośnych. Sprzęt ten jest zgodny z intuicyjna aplikacją mobilną Mobile Print na telefon komórkowy z systemem Ios Android albo Microsoft Windows lub czytnik Amazon Kindle. Drukarka Xpress C430W zajmuje się obsługą różnego rodzaju aplikacji do drukowania z urządzeń przenośnych, takich jak Samsung Mobile Print, Samsung Cloud Print, Google Print czy Airprint. Co więcej, eksploatacja tego urządzenia jest niezwykle tania, bowiem został on wyposażony w wydajny toner, który pozwala na wydruk nawet 1 500 stron. Ponadto funkcja One Touch Eco pozwala na uniknięcie niepotrzebnego zużycia energii. Z kolei dzięki technologii ReCP (Rendering Engine for Clean Page) jakość wydruku jest doskonała. Mobilne drukowanie poprawi system Smart CMS (Smart Color Management System) za pomocą funkcji automatycznego dostosowywania obrazu.

To mała drukarka, która funkcjami dorównuje profesjonalnym drukarniom. Mimo to cena zakupu nie przekracza tysiąca złoty. Można ją kupić za niecałe 600 zł.

Samsung SL-C430W dane techniczne

 • Producent: Samsung
 • Format: Laserowa, kolorowa
 • Interfejsy: USB, Wi-Fi, LAN (Ethernet), NFC
 • Funkcje: Druk
 • Podajnik papieru: 150 arkuszy
 • Dodatkowe informacje: Drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów

Samsung SL-C430W opinie

Plusy Minusy
✔️ Technologia NFC
✔️ Drukowanie z urządzeń mobilnych
❌ Brak automatycznego drukowania dwustronnego

Ceny Samsung SL-C430W

Sprawdź aktualną cene produktu w:

 Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze drukarki

Wybór drukarki nie jest prostą rzeczą. Na rynku znajdziemy urządzenia wielofunkcyjne, jak i te, które służą jedynie do prostego wydruku. Czy wysoka cena zawsze zagwarantuje nam najwyższy komfort obsługi? Czy może warto zainwestować w tańszy sprzęt, aby po kilku miesiącach zainwestować w kolejny? A może lepiej wybrać kompaktową drukarkę, która zmieści się na biurku?

Technologia druku

Wątpliwości jest wiele, a decydując się na kupno drukarki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na technologię druku. Jednym z najstarszych rodzajów urządzenia jest drukarka igłowa, która oferuje druk podobny do maszynopisu. Do wyboru są jeszcze drukarki atramentowe. To urządzenia, które są najchętniej wybierane przez klientów, lecz szybko zużywające się tonery sprawiają, że są drogie w eksploatacji. Nie należy zapominać o drukarkach żelowych. Ich działanie jest podobne do drukarek atramentowych, ale w ich tonerze znajduje się żel. Ostatnio większą popularnością cieszą się drukarki laserowe. Są one szybsze, cichsze i tańsze w eksploatacji, ale ich koszt zakupu wynosi ponad 1 000 zł. Do drukowania zdjęć najlepiej nadają się drukarki termo sublimacyjne.

Przeznaczenie drukarki

Warto zastanowić się nad rodzajem drukarki. Czy potrzebny jest nam sprzęt, który będzie służył tylko do wydruku, czy także będzie posiadał inne funkcje np. kserokopiarki. Dla fotografów rewelacyjnie sprawdzi się drukarka fotograficzna, która umożliwia drukowanie zdjęć i obrazów wiernie odwzorowując kolory.

Format druku

Wybierając drukarkę należy spojrzeć na maksymalny format druku. Zazwyczaj drukarki drukują na formatach A4. Jednakże można spotkać i takie urządzenia, drukujące w formacie A3. Oczywiście są one większe, przez co zajmują dużo miejsca i są o wiele droższe od standardowego sprzętu.

Funkcje dodatkowe

Sprawdzając dane techniczne sprzętu, warto zatrzymać się na kilka sekund przy dodatkowych cechach. Z całą pewnością druk dwustronny pozwoli zaoszczędzić mnóstwo kartek papieru. Jedną z najprzydatniejszych funkcji jest drukowanie z karty pamięci lub urządzenia USB. Dzięki temu nie będzie trzeba uruchamiać komputera, aby wydrukować jeden dokument. Z kolei wyświetlacz LCD pomoże szybciej zmieniać ustawienia drukarki.

Funkcje sieciowe

Łączność drukarki to również istotna funkcja. NFC to rodzaj komunikacji, pozwalający na bezprzewodową wymianę plików między urządzeniami oddalonymi od siebie nie więcej niż 20 cm. Wi-Fi pozwala na bezprzewodową łączność z Internetem. Niektóre drukarki są wyposażone w technologię Ethernet, która pozwala na połączenie drukarki z innymi urządzeniami przy wykorzystaniu Internetu, a także umożliwia wymianę danych między w sieci LAN. Z kolei USB pozwoli na podłączenie do drukarki pendrive’a czy aparatu fotograficznego.

Podsumowanie

Przy wyborze drukarki warto zastanowić się nad tym, czego się konkretnie potrzebuje. Kupując drukarki w markecie i kierując się niską ceną i nieznaną marką można mieć pewność, że taki sprzęt nie będzie działał długo i będzie to urządzenie okrojone z wielu przydatnych funkcji. Ceny tuszów i tonerów również są różne, często wybierając tani sprzęt trzeba do niego kupować drogi tusz. Dlatego warto zatrzymać się na chwilę i dobrze się zastanowić nad kupnem oryginalnych materiałów do drukarki. Nie zawsze tani tusz do markowej drukarki może pasować. Nie raz się zdarzało, że tanie materiały niszczyły urządzenia, których zakup bardzo nadszarpnął domowy budżet.

Znając parametry techniczne drukarek i mając świadomość własnych potrzeb można śmiało wybrać drukarkę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *