Najlepsze słuchawki dla graczy 2018

Jakimi cechami fizycznymi powinny charakteryzować się najlepsze słuchawki dla gracza

To podstawowe pytanie, które należy sobie zadać jeszcze przed rozpoznawaniem rynku. Najważniejszy jest tu wygoda użytkowania – w słuchawkach będziemy spędzać kilka do kilkunastu godzin, w czasie których od komfortu i samopoczucia zależeć będzie powodzenie kolejnej rozrywki. Dlatego słuchawki powinny gwarantować brak zmęczenia i ucisku na uszy i głowę, by dodatkowo nie powodować dyskomfortu.

Izolacja od otoczenia

Drugą bardzo ważną cechą jest wywołanie całkowitej izolacji od otoczenia, by móc całkowicie skoncentrować się na grze. Nie ma nic bardziej irytującego niż dźwięki dobywające się zza okna czy od sąsiada, przez które nie można całkowicie skupić się na aktualnym zadaniu. Ba, czasami nawet szum komputera może skutecznie rozpraszać i przeszkadzać w wykonywaniu misji. Dlatego ważne, by słuchawki gwarantowały całkowite zanurzenie w wirtualnej rzeczywistości.

Komunikuj się z innymi

Nie mniej istotny od samych słuchawek jest wbudowany mikrofon, dzięki któremu możemy komunikować się z innymi graczami. W czasie gry zespołowej czy ze znajomym mikrofon gwarantuje należyty przekaz informacji i chociaż kupno osobnego mikrofonu nie jest złym rozwiązaniem to jednak zestaw wydaje się być poręczniejszy i bardziej użyteczny.

Standard wykonania

Jak każdy sprzęt, tak i słuchawki powinny charakteryzować się dobrą jakością i starannością wykonania. Dotyczy to w szczególności słuchawek dla graczy, którzy nieraz w przypływie wielkich emocji potrafią rzucić tym sprzętem np. o podłogę. Poza tym konieczne jest, by zarówno kabel, jak i pałąk nie ulegały szybkiemu zużywaniu, gdyż sprawia to, że słuchawki szybko staną się bezużyteczne.

Jakość dźwięku

Ostatnią, lecz nie mniej ważną cechą jest oczywiście brzmienie, gdyż to one w dużej mierze kształtuje nasze emocje i oddziałuje na wyobraźnię. Mając powyższe cechy na uwadze przygotowaliśmy ranking najlepszych słuchawek dla gracza, który, jak mamy nadzieję, pozwoli lepiej zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku i dokonać najlepszego wyboru.

Ranking najlepszych słuchawek dla graczy 2018 roku:

 1. Słuchawki Sharkoon Shark Zone H10
 2. SteelSeries Siberia 840
 3. ASUS Strix 7.1
 4. Corsair VOID RGB Wireless Dolby 7.1
 5. Logitech G933 Artemis Spectrum Wireless 7.1
 6. HyperX Cloud II Headset
 7. Creative Sound BlasterX H3
 8. Roccat Renga Studio Grade Over-ear Stereo Gaming Headset
 9. Patriot Viper V360 Virtual 7.1
 10. A4Tech Bloody G501 7.1 z mikrofonem

Sharkoon Shark Zone H10

Słuchawki dla gracza shark zone h10Firma Razer przygotowała swoje nowe słuchawki bezprzewodowe – Thresher Ultimate specjalnie dla użytkowników konsoli Sony PlayStation 4. Słuchawki te nie tylko zapewniają najwyższej jakości dźwięk bez opóźnień, ale również gwarantują komfortowe użytkowanie nawet w czasie trwającej kilkanaście godzin rozrywki. Razer Thresher Ultimate są bardzo lekkie a wykonanie z zapamiętującej kształt pianki i wykończenie skórą nauszników sprawia, że idealnie dopasowują się do kształtu głowy, zapewniając odpowiedni komfort użytkowania.

Słuchawki te zostały wyposażone w technologię Dolby dlatego gwarantują niezwykle realistyczny dźwięk, przez co można całkowicie zanurzyć się w rzeczywistości gry na każdym poziomie, czy to odgłosów batalii, czy komunikacji ze strony członków swojej drużyny. Wbudowane przyciski panelu sterowania oraz odłączany cyfrowy mikrofon pozwalają na natychmiastowy dostęp do ustawień dźwięku i głosu, nawet w czasie najbardziej intensywnych wydarzeń w ulubionej grze.

Słuchawki Razer Thresher Ultimate dla PS4 pozwalają na niezakłócone bezprzewodowe przesyłanie dźwięku bez opóźnień na odległość do 12 metrów.

Jak już wspomnieliśmy w zestawie znajduje się odpinany mikrofon cyfrowy, który zapewnia możliwość niezakłóconego komunikowania się z innymi graczami nawet przy głośnych odgłosach otoczenia.

Cena urządzenia wynosi ok. 1 000 złotych.

Sharkoon Shark Zone H10 dane techniczne

Konstrukcja słuchawek: nauszne zamknięte
Średnica membrany: 50 mm
Wbudowany mikrofon: Tak
Typ mikrofonu: Wielokierunkowy
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 ~ 10000 Hz
Czułość mikrofonu: -38 dB
Łączność: Bezprzewodowa
Złącze: microUSB – 1 szt.
Waga: 408 g

Sharkoon Shark Zone H10 opinie

Plusy Minusy
✔️ bezprzewodowe przesyłanie dźwięku bez opóźnień na odległość do 12 m
✔️ Bardzo lekkie
❌ bezprzewodowe przesyłanie dźwięku bez opóźnień na odległość do 12 m
❌ Bardzo lekkie

Sharkoon Shark Zone H10 cena

Sprawdź aktualną cenę produktu w:


SteelSeries Siberia 840

Słuchawki gamingowe steelseries Siberia 840SteelSeries Siberia 840 to kolejne słuchawki klasy premium w naszym zestawieniu. W urządzeniu zastosowano bezprzewodowy interfejs, technologię dźwięku 7.1 oraz specjalne komponenty, by rozgrywka była jak najbardziej realistyczna a przy tym komfortowa nawet przez bardzo długi czas. Słuchawki Siberia 840 są kompatybilne z dowolnym urządzeniem zatem idealnie sprawdzą się zarówno wśród wielbicieli konsol, jak i osób grających na pecetach lub laptopach. Oprócz funkcjonalności na uwagę zasługuje ich oryginalny design, charakteryzujący się nowoczesnością i profesjonalną elegancją. Nauszniki wykonano z zapamiętującej kształt pianki, dzięki czemu idealnie dopasowują się do każdego gracza zapewniając mu najwyższy poziom komfortu.

Procesor dźwięku USB w słuchawkach Siberia 840 został wyposażony w wyświetlacz OLED, dzięki któremu łatwo można uzyskać pełną kontrole nad najważniejszymi ustawieniami, takimi jak chociażby balans i dźwięk w locie.

Siberia 840 zostały wyposażone w specjalną technologię, aby wyeliminować wszelkie lagi podczas przesyłania dźwięku pomiędzy słuchawkami a urządzeniem. Co więcej, dzięki zastosowaniu aż trzech technologii: Dolby Headphone, Dolby Digital oraz Dolby Pro Logic IIx. dźwięk 7.1 zapewnia naprawdę doskonałe doznania surround.

Dostęp do najważniejszych funkcji słuchawek znajduje się bezpośrednio z nausznika. Dzięki wbudowanej rolce z łatwością można ustawić głośność i wybrać najczęściej używane funkcje.

Dodatkowo słuchawki posiadają wymienną baterię, którą można wymienić bez przerywania rozgrywki. Dodatkową baterie można ładować bezpośrednio w transmiterze w celu zaoszczędzenia czasu.

Dzięki aplikacji SteelSeries Engine 3 można dopasować słuchawki do swojego gamingowego charakteru – zarządzać profilami, tworzyć własne ustawienia etc.

SteelSeries Siberia 840 – dane techniczne

Konstrukcja słuchawek: Nauszne zamknięte
Średnica membrany: 40 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz
Czułość słuchawek: 108 dB
Wbudowany mikrofon: Tak
Typ mikrofonu: Jednokierunkowy
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 ~ 10000 Hz
Impedancja mikrofonu: 2.2k Ohm
Czułość mikrofonu: -44 dB
Łączność: Bezprzewodowa
Waga: 325 g

SteelSeries Siberia 840 opinie

Plusy Minusy
✔️ Unikalny nowoczesny design
✔️ Łatwy dostęp do najważniejszych funkcji
✔️ Dobra jakość dźwięku
❌ Zdarzają się problemy z podstawowymi funkcjami

SteelSeries Siberia 840 cena

Sprawdź aktualną cene produktu w:


ASUS Strix 7.1

Słuchawki do grania asus strix 7.1Strix 7.1 jest doskonałym zestawem słuchawkowym dla graczy z prawdziwie przestrzennym dźwiękiem 7.1, wyposażonym w 10 osobnych, mocnych przetworników neodymowo-magnesowych, pełnowymiarowe, sześciokątne nauszniki (130 mm w najszerszym miejscu) oraz stylowe, statyczne i „oddychające” efekty świetlne. W zestawie znajduje się dodatkowo niewymagająca sterownika stacja audio, która oferuje mnóstwo opcji regulacji sygnału i efektów dźwiękowych. Dzięki temu słuchawki Asus Strix 7.1 oferują mocny i głęboki dźwięk w każdym detalu.

Każdy nausznik Strix 7.1 mieści pięć osobnych przetworników neodymowych, które pozwalają na uzyskanie 7.1-kanałowego (albo ośmiokanałowego) dźwięku przestrzennego. Wraz ze zoptymalizowanym umiejscowieniem każdego przetwornika i precyzyjną konstrukcją komory Strix 7.1 zapewnia realistyczny dźwięk przestrzenny, który powoduje, że każdy gracz czuje ekscytację bycia dokładnie w centrum gry. Natomiast w czasie słuchania muzyki lub oglądania filmów można bez problemu przełączyć się na tryb stereo, by zoptymalizować wrażenia słuchowe.

Stacja audio Strix 7.1 na USB typu „podłącz i używaj” pełni funkcję karty dźwiękowej USB i oferuje skuteczną technologię eliminacji szumów otoczenia (ENC), świetne profile dźwięków w grach i wzmacniacz słuchawkowy. Umieszczone w niej specjalne wyjście głośnikowe włączane przełącznikiem pozwala na przestawienie wyjścia audio ze słuchawek na głośniki bez konieczności odłączania słuchawek. Ma ona także wbudowany mikrofon, który aktywnie wykrywa i usuwa ponad 90% szumów otoczenia, takich jak mechaniczne odgłosy stukania klawiatury czy mowa, więc inni gracze w czasie rozmowy nie są rozpraszani hałasami z otoczenia mówiącego.

Strix 7.1 mają bardzo miękkie poduszki z pełnowymiarowej pianki pamięciowej (130 mm w najszerszym miejscu) oraz oddychającej skóry syntetycznej, dzięki którym ich użytkowanie jest bardziej komfortowe podczas długich sesji, bez zmęczenia uszu. Ponadto opaska nagłowna cechuje się optymalną siłą przylegania sprawdzoną laboratoryjnie na wielu rodzajach głów, aby jeszcze bardziej polepszyć komfort noszenia.

Cena słuchawek to ok. 900 złotych.

ASUS Strix 7.1 dane techniczne

Konstrukcja słuchawek: Nauszne półotwarte
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek: 32 Om
Czułość słuchawek: 42 dB
Wbudowany mikrofon: Tak
Typ mikrofonu: Jednokierunkowy
Łączność: Przewodowa
Złącze USB: 1 szt.
Długość kabla: 3 m
Waga: 490 g

ASUS Strix 7.1 opinie

Plusy Minusy
✔️ Dźwięk wysokiej jakości, głębokie brzmienia
✔️ Spora możliwość regulacji dźwięku
✔️ Łatwy dostęp do najważniejszych funkcji
❌ Wysoka cena

ASUS Strix 7.1 cena

Sprawdź aktualną cene produktu w:

Corsair VOID RGB Wireless Dolby 7.1

Seria VOID to innowacyjne słuchawki dla najbardziej wymagających graczy, którzy zawsze chcą być o krok przed swoimi przeciwnikami. Słuchawki te zapewniają nie tylko doskonały dźwięk, ale są również nadzwyczaj komfortowe nawet podczas długiego użytkowana.

Niewątpliwą zaletą słuchawek Corsair jest interfejs 2.4 GHz zapewniający zasięg działania do 12m od nadajnika i brak opóźnień w przekazywaniu dźwięku. Dzięki wbudowanemu, wydajnemu akumulatorowi, czas odsłuchu to aż 16 godzin nagrania bez konieczności ponownego ładowania słuchawek. Nawet jeśli bateria się wyładuje, można kontynuować rozgrywkę po podłączeniu kabla.

Za doskonały dźwięk słuchawek VOID odpowiadają wydajne, neodymowe przetworniki i 50mm membrany o szerokiej rozpiętości tonalnej. Dzięki takiej kombinacji wyraźnie słyszalne są zarówno przenikliwe tony wysokie, jak i oszałamiający bas. Zastosowana technologia dźwięku przestrzennego Dolby 7.1, gwarantuje całkowite zanurzenie się w rzeczywistości gry i usłyszenie każdego detalu.

Mikrofon słuchawek VOID izoluje dźwięki otoczenia i wydobywa głos gracza, dzięki czemu pozostali uczestnicy rozgrywki doskonale słyszą wypowiadane słowa. Na końcówce mikrofonu umieszczone zostały diody, które informują o aktualnym statusie słuchawek bez konieczności przerywania rozgrywki.

Nowoczesny design, lekka konstrukcja oraz wyprofilowane nauszniki sprawiają, że seria VOID to perfekcyjna synteza wydajności i komfortu.

Słuchawki można nabyć już od ok. 480 złotych.

Corsair VOID RGB Wireless Dolby 7.1 dane techniczne

Konstrukcja słuchawek: Nauszne zamknięte
Średnica membrany: 50 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek: 32 Om
Czułość słuchawek: 107 dB
Wbudowany mikrofon: Tak
Typ mikrofonu: Jednokierunkowy
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 ~ 10000 Hz
Impedancja mikrofonu: 2.2k Ohm
Czułość mikrofonu: -37 dB
Łączność: Bezprzewodowa
Złącze: USB – 1 szt.
Długość kabla: 1,5 m

Corsair VOID RGB Wireless Dolby 7.1 opinie

Plusy Minusy
✔️ Przyzwoita jakość dźwięku
✔️ Brak zakłóceń i szumów występujących często w transmisji bezprzewodowej
✔️ Wytrzymały akumulator
❌ Niezbyt estetyczny wygląd mikrofonu
❌ Melomani sięgną raczej po inny model

Corsair VOID RGB Wireless Dolby 7.1 cena

Sprawdź aktualną cene produktu w:


Logitech G933 Artemis Spectrum Wireless 7.1

Użyta w słuchawkach Logitech G933 membrana Pro-G™ została zgłoszona do opatentowania, ze względu na zaawansowaną technologię wykonania z hybrydowych materiałów siateczkowych, które zapewniają audiofilską jakość dla wymagających miłośników gier. Od ulubionej muzyki po rozbudowane ścieżki dźwiękowe w grach, membrany Pro-G odtwarzają czyste i precyzyjne wysokie tony oraz głębokie basy, których można oczekiwać od słuchawek wysokiej klasy. Oczywiście Logitech G933 dostarczają dźwięku przestrzennego 7.1 z technologią Dolby® Surround Sound*, która zapewnia rzeczywiste efekty w grach, dzięki czemu możesz wyraźnie usłyszeć każdy detal.

Zestaw słuchawkowy G933 jest kompatybiny z komputerami PC, urządzeniami mobilnymi, urządzeniami kina domowego i konsolami do gier. Co więcej, zestaw ten umożliwia granie w sposób przewodowy lub bezprzewodowy. Bezprzewodowe połączenie 2,4 GHz, pozwala grać bez opóźnień przez 12 godzin po pełnym naładowaniu bez podświetlenia lub przez 8 godzin przy domyślnym podświetleniu. Od razu dodajmy, że zestaw słuchawkowy G933 Perseus Fire ma dwie strefy podświetlenia z możliwością dostosowania: pasek świetlny i logo. Każdą strefę można zaprogramować przy użyciu różnych kolorów lub efektów albo zsynchronizować je. Regulowane podświetlenie RGB umożliwia wybór z palety 16,8 milionów kolorów. Analogowe wejście 3,5 mm na zestawie słuchawkowym zapewnia możliwość grania przewodowego bez użycia akumulatora.

Logitech G933 zostały wyposażone w mikrofon z wysięgnikiem i funkcją niwelacji szumów, dzięki czemu sprawiają, że głos będzie zawsze słyszalny. Co więcej, wysięgnik ma wskaźnik LED, dzięki czemu wiadomo, kiedy mikrofon jest wyciszony. Nieużywany mikrofon z funkcją niwelacji szumów można złożyć i umieścić w słuchawkach, przez co jest prawie niewidoczny.

Koszt zakupu słuchawek to ponad 700 złotych.

Logitech G933 Artemis Spectrum Wireless 7.1 dane techniczne

Konstrukcja słuchawek: Nauszne zamknięte
Średnica membrany: 40 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek: 38 Om
Czułość słuchawek: 107 dB
Wbudowany mikrofon: Tak
Typ mikrofonu: Jednokierunkowy
Łączność: Bezprzewodowa
Złącze: Minijack 3,5 mm – 2 szt. USB – 1 szt.

Logitech G933 Artemis Spectrum Wireless 7.1 opinie

Plusy Minusy
✔️ Pełna kompatybilność z różnymi urządzeniami
✔️ Doskonałe efekty świetlne
✔️ Solidne wykonanie
❌ Średni zasięg bezprzewodowy

Logitech G933 Artemis Spectrum Wireless 7.1 cena

Sprawdź aktualną cene produktu w:


HyperX Cloud II Headset

Zestaw słuchawkowy HyperX Cloud II wyposażono w zaprojektowany od nowa moduł sterowania audio z kartą dźwiękową USB, która wzmacnia dźwięki i głos gracza, zapewniając najwyższą jakość audio w czasie gry. Dodatkowo niezależne sterowanie dźwiękiem i mikrofonem pozwala regulować głośność dźwięku i głosu rejestrowanego przez mikrofon oraz łatwo włączać i wyłączać dźwięk 7.1 Surround lub pochodzący z mikrofonu.

Ten nowoczesny zestaw słuchawkowy generuje dźwięk w standardzie 7.1 Virtual Surround, pozwalając uzyskać niespotykaną przestrzenność i głębię dźwięku, dzięki czemu gry, filmy i muzyka dostarczają zupełnie nowych doświadczeń.

Mikrofon zestawu HyperX Cloud II posiada funkcję cyfrowej poprawy jakości dźwięku i redukcji szumów, z automatycznym sterowaniem wzmocnieniem i redukcją echa dostępnymi dzięki karcie dźwiękowej USB. Dzięki tym rozwiązaniom głos jest wyrazistszy, a szumy otoczenia zostają wytłumione. Co więcej, głos jest automatycznie wzmacniany, gdy dźwięki w grze stają się donośniejsze, co zapewnia optymalną komunikację między członkami drużyny oraz wymianę informacji podczas nawet najbardziej intensywnych rozgrywek. HyperX Cloud II posiada certyfikat TeamSpeak i został zoptymalizowany pod kątem współpracy z programem Skype i innymi popularnymi aplikacjami komunikacyjnymi.

Powstały z myślą o profesjonalnych graczach zestaw HyperX Cloud II jest zasilany przez port USB w komputerach PC i Mac, a do podłączania do konsoli PlayStation 4 i Xbox One służy wtyczka stereo 3,5 mm. Zamknięte nauszniki pozwalają lepiej redukować szumy podczas turniejów gamingowych i w innych hałaśliwych warunkach, dzięki czemu gracz może skoncentrować się wyłącznie na rozgrywce.

Działanie zestawu słuchawkowego bazuje w pełni na rozwiązaniach sprzętowych i technologii plug and play, bez konieczności stosowania żadnych sterowników.

Słuchawki można kupić już od 350 złotych.

HyperX Cloud II Headset dane techniczne

Konstrukcja słuchawek: Nauszne zamknięte
Średnica membrany: 53 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek: 15 ~ 25000 Hz
Impedancja słuchawek: 60 Om
Wbudowany mikrofon: Tak
Typ mikrofonu: Wielokierunkowy
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 50 ~ 18000 Hz
Łączność: Przewodowa
Złącze: Minijack 3,5 mm – 1 szt.
Długość kabla: 1,0 m
Waga: 325 g

HyperX Cloud II Headset opinie

Plusy Minusy
✔️ Bardzo dobry zasięg i wydajność
✔️ Dobre wytłumienie
✔️ Dobry komfort użytkowania
❌ Dość krótki pałąk
❌ Karta dźwiękowa dodawana do słuchawek przy niskiej głośności powoduje szum statyczny

HyperX Cloud II Headset cena

Sprawdź aktualną cene produktu w:


Creative Sound BlasterX H3

Zestaw słuchawkowy Sound BlasterX H3 jest wyposażony w duże i efektywne przetworniki FullSpectrum o średnicy 40 mm i pełnym paśmie przenoszenia dzięki którym jakość dźwięku może zaskakiwać. Parametry o wielkości 118 dB/ mW sprawiają, że poziom dźwięku tego zestawu słuchawkowego należy do najgłośniejszych w tej klasie urządzeń.

Można powiedzieć, że zestaw słuchawkowy Sound BlasterX H3 od początku eksploatacji charakteryzuje się ciepłym dźwiękiem. Bogate niskie tony dodatkowo uatrakcyjniają rozgrywkę. Dodatkowe możliwości dostosowania dźwięku dostępne są w oprogramowaniu Sound BlasterX Acoustic Engine Lite.

Słuchawki Creative Sound BlasterX H3 są kompatybilne z różnymi urządzeniami: komputerami z Windows i OS X, urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS, ale także z konsolami nowej generacji – Sony PlayStation 4 i Microsoft Xbox One. W zestawie dostępny jest specjalny adapter umożliwiający podłączenie słuchawek do urządzeń z osobnymi wyjściami na mikrofon i słuchawki (na przykład laptopy).

W zestawie znajduje się odłączany mikrofon z funkcją redukcji szumów, który filtruje dźwięk otoczenia, dlatego głos mówiącego jest wyraźny nawet w otoczeniu o dużym natężeniu hałasu. Można odłączyć mikrofon i korzystać z kompaktowych słuchawek np. do słuchania muzyki. Zamontowany na kablu pilot jest zawsze dostępny na wyciągnięcie ręki. Umożliwia sterowanie mikrofonem (włączanie i wyłączanie) oraz zwiększanie i zmniejszanie głośności.

Cena zakupu słuchawek wynosi ok. 150 złotych.

Creative Sound BlasterX H3 dane techniczne

Konstrukcja słuchawek: Nauszne zamknięte
Średnica membrany: 40 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek: 32 Om
Czułość słuchawek: 118 dB
Wbudowany mikrofon: Tak
Typ mikrofonu: Jednokierunkowy
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 ~ 15000 Hz
Impedancja mikrofonu: < 2.2k Ohm
Czułość mikrofonu: -40 dB
Łączność: Przewodowa
Złącze: Minijack 3,5 mm – 1 szt.

Creative Sound BlasterX H3 opinie

Plusy Minusy
✔️ Dodatkowa aplikacja pozwala uzyskać lepsze efekty dźwiękowe
✔️ Dobry dźwięk oraz mikrofon
❌ Średniej jakości materiał, z których wykonane są słuchawki

Creative Sound BlasterX H3 cena

Sprawdź aktualną cene produktu w:


Roccat Renga Studio Grade Over-ear

Renga jest efektem wysiłków zespołu inżynierów ROCCAT włożonych w uzyskanie dźwięku studyjnej jakości, który zapewni graczom najlepsze możliwe wrażenia akustyczne. Obsługująca wiele platform konstrukcja nausznikowa z optymalnie rozstawionymi 50-milimetrowymi przetwornikami gwarantuje wygodę i głębokie, potężne basy, pozwalające w pełni skupić się na grze. Wzmocniona rama jest dobrą bazą dla komfortowych rozwiązań, m.in. ergonomicznego pałąka i poduszek.

Arsenał wytrawnego gracza nie może się obyć bez zestawu słuchawkowego, który zapewnia studyjną jakość dźwięku stereo. Zestaw Renga idealnie spełnia te wymagania, ponieważ jego 50-milimetrowe przetworniki gwarantują bezkompromisową jakość z czystymi wysokimi i głębokimi, potężnymi niskimi tonami. Optymalne dla graczy rozstawienie neodymowych przetworników zapewnia realistyczne i dynamiczne wrażenia.

Wentylacja nauszników, ergonomiczny pałąk i miękkie wypełnienie poduszek sprawiają, że słuchawki gwarantują wyjątkowy poziom wygody. Zestaw Renga jest odpowiedni do wielogodzinnych sesji, gdyż jego obecność jest niemal nieodczuwalna. Jednakże jest to sprzęt skonstruowany z użyciem najmocniejszych dostępnych materiałów, a wytrzymałą ramę zaprojektowano z myślą o intensywnym użytkowaniu.

Renga doskonale współpracuje z kontrolerami PlayStation®4 i Xbox One zawierającymi gniazdo 3,5 mm, a także telefonami i tabletami, bez potrzeby instalacji dodatkowych programów. Dzięki powszechnie dostępnym przejściówkom może być też używana z Wii U i innymi popularnymi urządzeniami.

Zestaw Renga zawiera wbudowany w kabel pilot, który pozwala błyskawicznie przełączać się między najczęściej używanymi ustawieniami dźwięku. W zestawie Renga znajduje się także precyzyjny i obracany mikrofon umożliwiający komunikację z innymi uczestnikami rozgrywki.

Koszt zakupu tych słuchawek to ok. 160 złotych.

Roccat Renga Studio Grade Over-ear dane techniczne

Konstrukcja słuchawek: Nauszne otwarte
Średnica membrany: 50 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek: 32 Om
Czułość słuchawek: 110 dB
Wbudowany mikrofon: Tak
Typ mikrofonu: Wielokierunkowy
Łączność: Przewodowa
Złącze: Minijack 3,5 mm – 2 szt.
Długość kabla: 2,5 m

Roccat Renga Studio Grade Over-ear opinie

Plusy Minusy
✔️ Dość wygodne i komfortowe
✔️ Przyzwoita jakość dźwięku
❌ Często zdarzają się wadliwe egzemplarze

Roccat Renga Studio Grade Over-ear cena

Sprawdź aktualną cene produktu w:


Patriot Viper V360 Virtual 7.1

Wyjątkowe słuchawki dla graczy Patriot V360 z wirtualnym dźwiękiem przestrzennym 7.1 pozwolą zwiększać przyjemność płynącą z gier. Zamknięta konstrukcja nauszników bardzo dobrze izoluje dźwięki pochodzące z otoczenia, a przy tym zapewnia wyjątkowy komfort, pozwalając w pełni skupić się na rozgrywce. Zestaw słuchawkowy Patriot V360 jest kompatybilny z niemal każdym systemem operacyjnym włączając w to Windows 10, Mac OS X lub nowszy.

Słuchawki zostały wyposażone w mikrofon o bardzo dobrym stosunku sygnału do szumów. Poprawi on komunikację z drużyną, eliminując wszelkie zakłócenia nawet w trakcie intensywnej rozgrywki. Gdy mikrofon nie jest potrzebny, można go z łatwością złożyć. Dla większej wygody użytkowania, panel sterowania głośnością i ustawieniami został umieszczony z tyłu nausznika.

Przygotowany przez inżynierów Patriot zestaw słuchawkowy, to przede wszystkim zbalansowane pasma z przejrzystą dyspozycją wszystkich tonów, krzywe częstotliwości zoptymalizowane pod kątem gier oraz masywna i pełna detali faktura basów. A wszystko to w oparciu o wysokiej klasy 40mm membrany i neodymowe magnesy oraz silnik dźwięku wirtualnego 7.1 z podrasowanym brzmieniem przestrzennym.

Unikalną cechą Viper v360 jest technologia Ultra Bass Response i umieszczenie w nausznikach dodatkowych sub-driverów o średnicy 30mm. Polepsza to jakość i głębię generowanych tonów niskich, ale co ciekawe, umożliwia przejście w tryb, w którym towarzyszące basom wibracje mają zintensyfikować i wzbogacić doznania z każdej eksplozji w świecie gry.

Koszt zakupu tych słuchawek to ok. 150 złotych.

Patriot Viper V360 Virtual 7.1 dane techniczne

Specyfikacja
Konstrukcja słuchawek: Nauszne półotwarte
Średnica membrany: 40 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek: 32 Om
Czułość słuchawek: 97 dB
Wbudowany mikrofon: Tak
Typ mikrofonu: Wielokierunkowy
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 ~ 10000 Hz
Czułość mikrofonu: -44 dB
Łączność: Przewodowa
Złącze: USB – 1 szt.
Długość kabla: 2,2 m
Waga: 340 g

Patriot Viper V360 Virtual 7.1 opinie

Plusy Minusy
✔️ Dość wygodne i komfortowe
✔️ Przyzwoita jakość dźwięku
❌ Zawyżona cena w porównaniu do jakości produktu

Patriot Viper V360 Virtual 7.1 cena

Sprawdź aktualną cene produktu w:


A4Tech Bloody G501 7.1 z mikrofonem

Jak zapewnia producent, unikalna technologia Smart 360 Gaming oraz dźwięk 7.1 Surround sprawiają, iż słuchawki Bloody G501 rewelacyjnie sprawdzają się nawet w wielogodzinnych sesjach przy ulubionej grze. W grach typu FPS dodatkowe oprogramowanie umożliwia m.in. podbicie dźwięku kroków przeciwnika, co znacznie pomaga ustrzec się przed atakiem przeciwnika.

Bloody G501 zostały wyposażone w funkcję pięciu różnych profili dźwięku, co pozwala użytkownikowi na swobodne przełączanie się pomiędzy zdefiniowanymi ustawieniami, dedykowanymi dla różnych rodzajów gier.

Słuchawki te wyróżniają się także ciekawym designem i przyzwoitą jakością wykonania. Można nabyć je za ok. 150 złotych.

A4Tech Bloody G501 7.1 z mikrofonem dane techniczne

Konstrukcja słuchawek: Nauszne zamknięte
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek: 32 Om
Czułość słuchawek: 103 dB
Wbudowany mikrofon: Tak
Impedancja mikrofonu: 4k Ohm
Czułość mikrofonu: -30 dB
Łączność: Przewodowa
Długość kabla: 2,2 m
Waga: 258 g

A4Tech Bloody G501 7.1 z mikrofonem opinie

Plusy Minusy
✔️ Przyzwoite wykonanie
✔️ Przystępna cena
✔️ Dość komfortowe w użytkowaniu
❌ Ściszanie słuchawek dzieje się na drodze cyfrowej co nie pozwala na dokładną i szybką zmianę głośności

A4Tech Bloody G501 7.1 z mikrofonem  cena

Sprawdź aktualną cene produktu w:

 


 Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek dla gracza

Dla wielu graczy słuchawki stanowią nieodłączny element udanej rozgrywki, gdyż dostarczają właściwych bodźców, dzięki którym można całkowicie zanurzyć się w wirtualnym świecie oraz umożliwiają komunikację z innymi uczestnikami gry.

Producenci przygotowali wiele różnych wariantów słuchawek w zależności od wymagań graczy i nadal pracują nad udoskonalaniem swoich rozwiązań, wynikiem czego jest stałe poszerzanie oferty. Czym się kierować wybierając słuchawki z gamingowy przeznaczeniem?

Planowanie budżetu

Najważniejszą sprawą są tutaj pieniądze. Jeśli nie ogranicza nas kwota i chcemy cieszyć się wszystkimi bajerami dostępnymi w najnowszych urządzeniach, to warto zapoznać się z urządzeniami z najwyższej półki, gdzie prócz solidnego wykonania i najlepszego dźwięku znajdziemy również wiele ciekawych funkcji dodatkowych. Jeśli jednak kierujemy się również kosztem zakupu, wtedy lepiej wpierw dokładnie określić swoje wymagania, by nie przepłacać za funkcję, które są dla nas  mniej ważne.

Kabel czy bez kabla

Niewątpliwie brak ograniczenia w postaci kabla znacznie ułatwia swobodę ruchów. Jednak nie każde urządzenie będzie dobrze sprawować się na większą odległość. Co więcej, decydując się na rozwiązanie z przewodem, warto zawczasu dowiedzieć się, jaką ma długość, by sprawdzić, czy odpowiada indywidualnym potrzebom.

Jakość dźwięku

Bez względu na to, czy interesują nas funkcje dodatkowe, słuchawki przede wszystkim muszą zapewnić nam odpowiednią jakość dźwięku, tak, by rozgrywka była jak najbardziej realistyczna i komfortowa. Nikogo nie trzeba przekonywać, że w wielu grach niezwykle ważne jest słyszenie dosłownie każdego detalu, by np. nie dać się zaskoczyć przeciwnikowi. Dlatego prócz właściwego poziomu dźwięku ważna jest także izolacja od otoczenia, by jakiś zewnętrzny hałas nie przekreślił szansy na sukces w rozgrywce.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich słuchawek dla gracza nie jest kwestią zbyt skomplikowaną. Warto jednak wpierw dokładnie określi swoje wymagania oraz budżet, jaki chcemy przeznaczyć na zakup. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które ze swoich podstawowych funkcji wywiązują się niekoniecznie dobrze, za to kuszą wymyślnym designem czy dodatkowymi ulepszeniami. Warto więc zachować chłodną głowę i w pierwszej kolejności skupić się przede wszystkim na jakości dźwięku jaki generują nie tylko słuchawki, ale też mikrofon. Pamiętać również należy o komforcie użytkowania, gdyż rozgrywki trwają nierzadko więcej niż kilka godzin i bez odpowiednie wygody trudno ją będzie wytrzymać.

You may also like...

1 Response

 1. xivix pisze:

  hehe raz kupiłem sobie takie słuchawki 7.1 to szybko odesłałem bo nie miały podjazdu do moich bmlów 😛 w grach zwłaszcza cs jak i pubg muzyka to tak samo grały

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *