Najlepsze monitory do gier 2018
Będąc prawdziwym graczem, podstawowym element do gier stanowi monitor. Na rynku mamy ich ogromny wybór, jednak jak wybrać najlepszą opcję dla siebie? Produkt, który w pełni sprosta naszym wymaganiom i porwie nas w nowe wymiary. Czym się kierować i na co zwrócić uwagę? Postanowiliśmy Wam to ułatwić i przedstawić w tym artykule – najlepsze monitory do gier w 2018 roku wraz z ich recenzją.
Każdy doskonale wie, że wybór odpowiedniego sprzętu jest to trudna decyzja. Producenci nas nie oszczędzają i tworzą coraz to bardziej wyspecjalizowane opcje, dlatego tak trudno jest znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Niby każda firma oferuje monitor z tymi samymi parametrami, jednak wchodząc w głąb tego tematu, można zauważyć różnice. Tutaj nasuwa się nam kolejne pytanie: czy wystarczy nam monitor w skali pieniężnej ok. 800-900 zł, czy lepiej zainwestować w droższy model? Jaka jest różnica? Myślę, że odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.
Ranking najlepszych monitorów do gier 2018
Biorą pod uwagę ich specyfikę, dizajn oraz ergonomię wyróżniliśmy następujące monitory:
- AOC AG271QG
- Asus PG279Q
- BenQ Zowie XL2730
- AOC G2770PF
- IIYAMA GB2888UHSU-B1
- BenQ Zowie XL2735
- Acer Predator XB271HK
- IIYAMA GB2783QSU-B1
- Philips 272G5DJEB
- Eizo Foris FS2735
AOC AG271QG – recenzja
Firma AOC stworzyła linię monitorów AGON, które stały się jednym z najpopularniejszych modeli w dziedzinie gamingowej. Monitor jest całkiem duży, bo ma 27 cali i prezentuje się naprawdę ciekawie. Na pierwszy rzut oka widzimy, matowy ekran, cienką ramkę i solidną podstawę wykonaną ze szczotkowanego aluminium, która zapewnia niezwykłą stabilność. Kierując się już na jego tył, możemy zauważyć naprawdę ciekawe wzornictwo – ostre krawędzie, dominujący kolor czerwony. Oprócz tego mamy prowadnicę z przepustem na kable, otwory wentylacyjne oraz logo producenta.
Można powiedzieć, że monitor ma naprawdę interesujący dizajn i doskonale się prezentuje. Bez wątpienia jest to świetna propozycja dla osób mających naprawdę duże wymagania i tutaj nie chodzi tylko o jego wygląd, ale również parametry. Jeżeli chodzi o złącza, możemy liczyć na: HDMI, miniJack, DP, złącze zasilania oraz USB 3.0. Monitor AOC ma również wybudowane głośniki, niestety grają one cicho i wydają mało zadowalające barwy. Posiada również podświetlenie diodami LED typu flicker free, co daje ciekawe efekty.
Agon AG271QG są wyposażone w matrycę LCD IPS o rozdzielczości QHD – 2560 × 1440 pikseli. Dzięki niemu mamy zapewniony idealny kąt widzenia przy nawet 65 stopniach w poziomie i pionie. Czas reakcji matryce wynosi 4 ms, jednak pełne przełączenie piksela matrycy wynosi 8,6 ms- jest to naprawdę bardzo dobry wynik. Dzięki zgodności z techniką Nvidia G-Snc, monitor może odświeżać obraz do 165 Hz. W trybie G-Sync negatywne efekty związane z tearingiem i ghostingiem są bardzo małe, co świadczy o tym, że AOC jest jednym z najlepszych monitorów, porównując przykładowo do Eizo i Asusa.
Jeżeli chodzi o jakość obrazu i jego odwzorowanie, to do kolorów nie można się przyczepić. Domyślny panel LCD jest doskonale skalibrowany, monitor świetnie oddaje kolory na całkiem przyzwoitym poziomie i utrzymuje odpowiednią temperaturę bieli, ok. 6800 K. Przestrzeń sRGB wynosi 97,7%, zaś przestrzeń Adobe RGB 71,8%.
Podsumowując monitor AOC AGON AG271QG to idealna propozycja dla osób, którzy cenią sobie wysoką jakość, pełen komfort podczas gry i doskonałe pole widzenie z różnych kątów. To świetny produkt, który można wykorzystać nie tylko do gier. Ze względu na swoją specyfikę, monitor AOC może również znaleźć zastosowanie w podstawowej obróbce zdjęć i filmów, czyli wszędzie tam, gdzie istotne jest odwzorowanie barw. Bez wątpienia warto zakupić monitor AGON AG271QG, gdyż nie tylko świetnie się prezentuje, ale również ma doskonałe wartości.
AOC AG271QG – dane techniczne
- Wyświetlacz ( przekątna): 27 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość): 2560 × 1440 px
- Proporcje ekranu: 16:9
- Czas reakcji: 4 ms
- Typ ekranu: matowa (non-glare)
- Jasność: 350 cd/m²
- Kontrast:1000:1
- Złącza: HDMI, miniJack, DP, złącze zasilania oraz USB 3.0
- Częstotliwość odświeżania matrycy: 165 Hz
AOC AG271QG – opinie
AOC AG271QG – cena:
- Sprawdź cenę w Morele.net
- Sprawdź cenę w MediaExpert.pl
- Sprawdź cenę w Komputronik.pl
- Sprawdź cenę w Euro.com.pl
Asus PG279Q – recenzja
Asus PG279Q to niewątpliwie jeden z najlepszych monitorów do gier. Wyposażony jest w matrycę IPS o wartości 27 cali, co daje nam rozdzielczość 2560 x1440, natomiast częstotliwość odświeżania wynosi 144 Hz (która może zwiększać się do 165 Hz). Z pewnością to, co można zauważyć w tym modelu względem innych propozycji Asusa, to lepsza płynność obrazu. Monitor Asus PG279Q jest wyposażony w matrycę IPS. Urządzenie zostało wyposażone w technologie synchronizacji generowanego obrazu Nvidia G-Sync z funkcją Ultra Low Montion Blur Technology. Przez co eliminuje rozrywanie obrazu i zacięcia, minimalizuje również opóźnienie sygnału.
Jeżeli chodzi o wygląd, to z przodu mamy matową matrycę, otoczoną cienką ramką. Monitor posiada solidną i dosyć stabilną podstawę, która umożliwia regulację we wszystkich płaszczyznach, dodatkowo jest podświetlana. Kolor oraz intensywność tego światła jest zależny od trybu wyświetlania obrazu. Dla efektu wizualnego mamy podświetlone logo Republic of Gamers. Natomiast tył wygląda naprawdę ciekawie, ma niebanalny kształt, przez co z pewnością się wyróżnia. Przyglądając się dokładniej, możemy zauważyć otwory wentylacyjne oraz przyciski z mini dżojstikiem. Monitor możemy obrać na boki w granicy 60 stopni oraz podnosić i obniżać do 12 cm. Urządzenie zostało wyposażone również w wejście HDMI, DisplayPort, a także dwa porty USB 3.0.
Monitor Asus PG279Q z pewnością może poszczycić się bardzo małym odchyleniem kolorów względem wartości odniesienia, ma wysokie kontrasty na poziomie 1150-1175: 1. Równomierność podświetlenia niestety nie możemy określić na najwyższym poziomie, ponieważ kąty ekranu są nieco ciemniejsze, patrząc na środek w niewielkiej odległości.
Podsumowując, monitor ten jest godny polecenia i z pewnością sprosta oczekiwaniom graczy. Ma bardzo dobre parametry i dodatkowo świetnie się prezentuje.
Asus PG279Q – dane techniczne
- Wyświetlacz ( przekątna): 27 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość): 2560 x 1440 px
- Proporcje ekranu: 16:9
- Czas reakcji:4 ms
- Typ ekranu: matowy(non-glare)
- Jasność:350 cd/m²
- Kontrast: 10000000:1
- Złącza: HDMI, DisplayPort, a także dwa porty USB 3.0.
- Częstotliwość odświeżania matrycy:165 Hz
Asus PG279Q – opinie
Asus PG279Q – cena:
Aktualne ceny Asusa sprawdzisz w poniższych zaufanych sklepach:
- Morele.net (bezpośrednie linki do produktu)
- MediaMarkt.pl
- Electro.pl
- Komputronik.pl
BenQ Zowie XL2730 – recenzja
Monitor BenQ Zowie XL2730 to doskonała propozycje dla graczy lubiących gry sportowe i nie tylko. Urządzenia zapewnia świetną płynności i elastyczność gier. Model ten ma elegancką obudowę, która nie tylko niezwykle się prezentuje, ale również jest solidna. Co ciekawe monitor jest wyposażony w przewodowego pilota, ułatwiając w ten sposób korzystanie z menu i innych funkcji. Dodatkowym jego autem jest możliwość ustawiania położenia ekranu. BenQ Zowie XL2730 został wyposażony w Dispaly Port, HDMI, DVI-D, VGA, dwa porty USB 3.0.
Monitor posiada matrycę LCD TN o rozdzielczości QHD, 2560 × 1440 pikseli, czyli 27 cali, a jej częstotliwość odświeżania to 144 Hz. Ma podświetlenie diodowe typu flicker free, przez co zapewnia odpowiednią intensywność bieli. Niestety ekran LCD TN powoduje, że pole widzenie jest na poziomie dobrym, a w zależności od jego innego nachylenia jest coraz gorszy. Natomiast przejście pikseli z barwy czarnej do białej jest oraz z powrotem jest bardzo doby – wynosi 4,8. Kolejną wadą, jaką możemy zauważyć, to lekkie opóźnienie sygnału (16,6 ms). Rozrywanie obrazu i powidoków jest średnio widoczne. BenQ Zowie XL2730 prezentuje całkiem dobry kontrast (985:1), wierność odwzorowania barw jest świetny, lecz jeszcze nieperfekcyjny. Zakres barw to 93,6% przestrzeni sRGB i 69,2 procent Adobe RGB.
Jeżeli szukamy całkiem dobrego monitora dla siebie, to jest to świetna opcja. Ma wiele świetnych funkcji i parametrów, niestety nie jest on ideałem wśród monitorów dla graczy.
BenQ Zowie XL2730 – dane techniczne
- Wyświetlacz ( przekątna): 27 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość): 2560 × 1440 px
- Proporcje ekranu: 16:9
- Czas reakcji: 4,8 ms
- Typ ekranu: matowy (non-glare)
- Jasność: 300 cd/m²
- Kontrast: 985:1
- Złącza: DisplayPort, 2 HDMI, DVI, VGA, 3 USB 3.0, wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe
- Częstotliwość odświeżania matrycy: 144 Hz
BenQ Zowie XL2730 – opinie
BenQ Zowie XL2730: cena:
Ceny BenQ Zowie XL2730 w Polsce:
- Sprawdź cenę w Morele.net (linki prowadzą bezpośrednio do produktu)
- Emag.pl
- Euro.com.pl
AOC G2770PF – rezenzja
Monitor AOC G2770PF to całkiem dobre urządzenie, które zapewnia płynne, pozbawione zakłóceń granie, a wszystko to dzięki AMD FreeSync, który współpracuje z kartami RADEON. Technologia ta pozwala na wysoką częstotliwość odświeżania i w ten sposób można uniknąć efektu rozmazywania się obrazu.
AOC G2770PF posiadają matrycę TN o wielkości 27 cali, czyli rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli oraz odświeżaniu 144 Hz. Maksymalny kontrast dynamiczny jest równy 8000000:1, ustalono na 350 cd/m2 (G2460PF) i 300 cd/m2 (G2770PF), czas reakcji paneli to 1 ms (GTG). Jeżeli chodzi o pole widzenia, odnosi się do 170 stopni na 160. Monitor zapewnia ostre oraz płynne przejścia między scenami gier, co jest z pewnością jego dużym atutem. Wyposażony jest w złącza takie jak: DisplayPort, D-Sub, HDMI, DVI-D, USB 3.0. Urządzenie daje możliwość regulować wysokość ekranu, posiada tryb privot.
Jeżeli chodzi o stan wizualny urządzenia, wygląda on całkiem dobrze, ale nie jest on tak nadzwyczajny, jak poprzednicy. Ma prostszą konstrukcję, nie ma ostrych krawędzi, ani mocnych kolorów. Monitor jest w kolorze czarnym matowym, jedynie co go podkreśla, to zielona linia na dolnej części z przodu urządzenia.
Czy warto kupić ten monitor? Wszystko zależy, od wymagań danej osoby. Monitor jest całkiem dobry, ale nie najlepszy. Zanim rozpoczniecie przygodę z grami, dobrze jest ustawić indywidualnie parametry, ponieważ startowe pozostawiają wiele do życzenia. Mimo wszystko uważam, że monitor AOC G2770PF jest wart swojej uwagi.
AOC G2770PF – dane techniczne
- Wyświetlacz ( przekątna): 27cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość): 1920×1080 px
- Proporcje ekranu:16:9
- Czas reakcji: 1ms
- Typ ekranu: matowy(non-glare)
- Jasność: 300 cd/m²
- Kontrast: 80000000:1
- Złącza: DisplayPort, D-Sub, HDMI, DVI-D, USB 3.0
- Częstotliwość odświeżania matrycy: 144 Hz
AOC G2770PF – opinie
AOC G2770PF – cena:
IIYAMA GB2888UHSU-B1 – rezencja
Monitor IIYAMA GB2888UHSU-B1 nazywany również Gold Phoenix, to jeden z klasycznych monitorów. W kwestii wizualnej nie możemy za dużo się wypowiedzieć, ponieważ jest ona bardzo prosta, bez żadnego wzornictwa, także się nie wyróżnia. Posiada matowy ekran z dosyć cienką ramkę, ale nie najcieńszą; na dole jest panel sterowania, dotykowy, niestety nie zawsze prawidłowo reaguje. Mimo tego urządzenie nadal wygląda estetycznie i ładnie. Co można dodać, to to, że urządzenie ma duży rozmiar i wagę – waży 7,7 kg.
Monitor został wyposażony w takiej wejścia jak: HDMI, DisplayPort, USB 3.0, a nawet VGA. Jeżeli chodzi o wielkość ekranu mamy tutaj do dyspozycji 28 cali, matryca to LCD TN z rozdzielczością Ultra HD – 3840 × 2160 pikseli. Monitor może pracować z 10-bitowym kodowaniem koloru. Wyposażony jest w podświetlenie flicker free, przez co możemy liczyć na dostateczną jasność obrazu – 264 cd/m2 i nierównomierność podświetlania 12,52%. Przy różnych nachyleniach kątów pole widzenie nie jest złe. Jeżeli chodzi o kwestię reakcji, to jego czas jest bardzo dobry, bo 5,4 ms. Niestety ma to małe znaczenie, ponieważ monitor Iiyama GB2888UHSU-B1 niezbyt często odświeża obraz (75Hz).
Urządzenie wyposażone w technikę AMD FreeSync, co jest dużym plusem. Rozrywanie obrazu oraz powidoków nie jest zachwycające, gdy powyższa funkcja jest wyłączona łatwiej dostrzec niektóre negatywne wartości. Mimo ekranu LCD TN, jakość obrazu jest całkiem dobra, jedynie można by się doczepić do temperatury bieli oraz kontrastu, który osiąga najczęściej 896:1. Przestrzeń barwowa sRGB ma wartość 89,6% oraz Adobe RGB 65,7% w zakresie wyświetlania kolorów.
Monitor Iiyama G-Master GB2888UHSU to całkiem dobry sprzęt, ale może nie zachwycić prawdziwego gracza, ponieważ niektóre parametry pozostawią wiele do życzenia. Uważam, że jest to dobra opcja dla osób, które nie dysponują zbyt dużym budżetem, a chcą zasmakować gier na dużym ekranie z niekoniecznie najlepszą specyfiką urządzenia.
IIYAMA GB2888UHSU-B1 – dane techniczne
- Wyświetlacz ( przekątna): 28 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość): 3840×2160 px
- Proporcje ekranu:16:9
- Czas reakcji: 5,4 ms
- Typ ekranu: matowy (non-glare)
- Jasność: 300 cd/m²
- Kontrast: 1000:1
- Złącza: HDMI, DisplayPort, USB 3.0, a nawet VGA
- Częstotliwość odświeżania matrycy:75 Hz
IIYAMA GB2888UHSU-B1 – opinie
IIYAMA GB2888UHSU-B1 – cena:
BenQ Zowie XL2735 – recenzja
Monitor BenQ Zowie XL2735 to model e-spotowego monitora. Już na początku może nas przestraszyć cena, ponieważ jest bardzo drogi – kosztuje 3400 zł. Co ma w sobie to urządzenie, że ma taką wartość? Jedno jest pewne, jest to solidny i doskonały sprzęt pod względem nie tylko funkcjonalnym, ale również wizualnym.
Patrząc z przodu możemy zauważyć prostą formę bez żadnego ostrego wzornictwa. Ekran matowy, posiadający cienkie ramki, co może zaskakiwać niektóre osoby to boczne osłony, które można regulować w zakresie odchylenia. Dzięki nim można zapobiec podającemu światłu, które pozbawi nas prawidłowej widoczności. Monitor posiada również przewodowy pilot, który z pewnością ułatwi obsługę menu i innych funkcji. Jeżeli chodzi o wyposażenie, posiada złącze: DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB 3.0.
BenQ Zowie XL2735 posiada matrycę LCD TN, której rozdzielczość wynosi 2560 × 1440 pikseli Q — mamy więc do dyspozycji ekran 27 cali. Monitor wyposażony jest w podświetlenie diodami LED, co jest bardzo efektywne. Pole widzenia z kątów 50-55 stopni jest na całkiem dobrym poziomie. Jak na tak dobry sprzęt, urządzenie nie posiada funkcji typu flicker free. Odświeżanie obrazy odbywa się z częstotliwością powyżej 60 hz i może pracować nawet z częstotliwością 144 Hz. Czas reakcji jest świetny, wynosi 6,2 ms, natomiast opóźnienie sygnału mamy na poziomie 9,96 ms.
Małą wadą jaką możemy zauważyć, to niewielki kontrast, bo 615:1 oraz małe odzwierciedlenie kolorów. Wszystko jest oczywiście zależne od wybranego trybu, który najlepiej wybierać indywidualnie do potrzeby i jego funkcji. BenQ Zowie XL2735 przedstawia przestrzeń barwową sRGB w skali 89,9%, natomiast Adobe RGB w 65,7%.
Myślę, że ten model monitora warto wybrać, ponieważ jest wyposażony we wszelkie zaawansowane technologie wyświetlania obrazu. Niestety dużym problemem może być jego cena, ponieważ jest dosyć spora. Można powiedzieć, że jest to doskonała opcja dla zaawansowanych graczy, którzy mają bardzo wysokie wymagania względem jego specyfiki.
BenQ Zowie XL2735 – dane techniczne
- Wyświetlacz ( przekątna): 27 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość): 2560 × 1440 px
- Proporcje ekranu: 16:9
- Czas reakcji: 6,2 ms
- Typ ekranu: matowy(non-glare)
- Jasność: 450 cd/m²
- Kontrast:12mln:1
- Złącza: DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB 3.0
- Częstotliwość odświeżania matrycy: 144 Hz
BenQ Zowie XL2735 – opinie
BenQ Zowie XL2735 – cena:
- Sprawdź aktualną cenę w: Morele.net
- Sprawdź aktualną cenę w: Komputronik.pl
Acer Predator XB271HK – recenzja
Urządzenie Acer Predator XB271HK to 27-calowy monitor z matrycą IPS o rozdzielczości Ultra HD 3840 x 2160 pikseli i odświeżaniem 165 Hz. To całkiem dobry sprzęt, które znajdzie zastosowanie we wszelkiego rodzaju grach. Rozpoczynając już od kwestii wizualnej, prezentuje się naprawdę świetnie. Ma nowoczesny wygląd i to, co najbardziej może spodobać się wszystkim, to złudzenie braku ramki wokół górnej oraz bocznej krawędzi ekranu. Monitor posiada stabilną i mocną podstawę, która umożliwia regulację położenia ekranu z pivot. Niestety, jeżeli chodzi o tył- nie jest już tak zachwycający, jest po prostu zwyczajny. Acer Predator XB271HK wyposażony jest w takie wejścia jak: DisplayPort, HDMI, USB 3.0 i inne podstawowe elementy.
Urządzenie jest podświetlane diodami LED – flicker free. Posiada wysoką luminację bieli 292 cd/m2 oraz największą nierównomierność podświetlania 18,59%. Dużym atutem jest szerokie pole widzenia, które wynoszą do 65 stopni w pionie i poziomie. Jeżeli chodz o kwestię czasu reakcji to wynosi on 4 ms, bardzo krótkie jest opóźnienie sygnału, wynosi ono 9,13 ms. Ponieważ jest monitor Acer Predator XB271HK ma matrycę Ultra HD, odświeżanie odbywa się z częstotliwością 60 Hz i jest wspomagane przez technikę Nvidia G-Sync. Zrywanie obrazu i powidoki tego modelu są nierównomierne – czasami są niewielkie, następnie dostrzegalne.
Z pewnością zaletą tego monitora będzie jakość obrazu, co świadczy o doskonałym skalibrowaniu w fabrycznej konfiguracji. Temperatura bieli jest równa i właściwa, na poziomie 6500 K. Zakres wyświetlanych kolorów to 98,5% przestrzeni barwowej sRGB, zaś 72,7% przestrzeni Adobe RGB.
Podsumowując, możemy stwierdzić, że jest to całkiem dobry monitor idealny nie tylko dla zaawansowanych graczy, ale przez swoją specyfikę znajdzie świetne zastosowanie do pracy z grafiką i fotografią. Ma naprawdę zalet i warto w niego zainwestować.
Acer Predator XB271HK – dane techniczne
- Wyświetlacz ( przekątna): 27 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość): 3840x 2160 px
- Proporcje ekranu:16:9
- Czas reakcji: 4 ms
- Typ ekranu: matowy (non-glare)
- Jasność: 300 cd/m²
- Kontrast:100 000 000:1
- Złącza: DisplayPort, HDMI, USB 3.0
- Częstotliwość odświeżania matrycy: 165 Hz
Acer Predator XB271HK – opinie
Acer Predator XB271HK – cena:
- Sprawdź cenę w MediaMarkt.pl
IIYAMA GB2783QSU-B1 – rezencja
Ilyama GB2783QSU-B1 to jeden z dobrych gamingowych monitorów w niskiej cenie. Jeżeli chodzi o parametry i wygląd daleko on odstaje o tych droższych modeli. Zaczynając od stanu wizualnego, obudowa jest bardzo prosta, pozbawiona oryginalnego wzornictwa, czy barw. Wyposażony jest w takie wejścia jak: DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB 3.0. IIYAMA GB2783QSU-B1
Iiyama GB2783QSU-B1 oferuje matrycę LCD TN, o rodzielczości QHD 2560 × 1440 pikseli z podświetlenie za pomocą diod LED, które zapewniają odpowiednią luminację bieli i niedużą nierównomierność podświetlenia. Pole widzenia jest kiepskie, przy kącie ok. 40 stopni, najlepiej jest siedzieć na wprost. Czas reakcji wynosi 5,68 ms, zaś opóźnienie sygnału 9,96 ms. Częstotliwość odświeżania obrazu to 75 Hz, monitor posiada technikę AMD FreeSync. Jeżeli chodzi o zakłócenia typu powidoki oraz rozrywanie obrazu, natężenie ich jest średnie.
Wiele do życzenia pozostawia również kalibracja obrazu. Zdarzają się przesycania czerwieni i zieleni, dużym problemem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury bieli przy zmianie jasności. W przestrzeni barwowej wygląda to następująco- 96% sRGB i 71% Adobe RGB.
Iiyama GB2783QSU-B1 to propozycja dla wszystkich graczy, którzy szukają dobrego monitora w korzystnej cenie. Jego parametry są dostateczne, jednak niestety zaawansowego gracza mogą nie zachwycić.
IIYAMA GB2783QSU-B1 – dane techniczne
- Wyświetlacz ( przekątna): 27 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość): 2560 x 1440 px
- Proporcje ekranu: 16:9
- Czas reakcji: 1 ms
- Typ ekranu: matowy (non-glare)
- Jasność:350 cd/m²
- Kontrast:12 000 000:1
- Złącza: DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB 3.0.
- Częstotliwość odświeżania matrycy: 75 Hz
IIYAMA GB2783QSU-B1 – opinie
IIYAMA GB2783QSU-B1 – cena:
- Sprawdż cenę w: Morele.net
Philips 272G5DJEB – recenzja
Philips 272G5DJEB to świetny monitor w wielkości 27 cala posiada matrycę TN z częstotliwością odświeżania 144 Hz i czasem reakcji 1 ms. Jest to całkiem fajny monitor dla graczy w naprawdę atrakcyjnej cenie. Patrząc na stan wizualny, prezentuje się całkiem dobrze. Posiada ciekawe czerwone akcenty, przewodowy pilot, – ogólnie rzecz biorąc, konstrukcja jest prosta, ale mimo to wygląda estetycznie. Jakość obudowy można ocenić jako dobrą, ponieważ na plastiku widoczne są ślady użytkowania. Monitor wyposażony jest w złącza typu: DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB 3.0 oraz VGA.
Philips 272G5DJEB ma matryce LCD TN, która jest podświetlana dzięki diodom LED, które strerowane są impulsowo. Na średnim poziomie możemy określić nierówność podświetlania (15,87%). Odświeżanie obrazu odbywa się z wartością 144 Hz. Rozważając kwestię pola widzenia, jakie zapewnia urządzenie – nie jest to powód od dumy (przy kącie 55 stopni już pole widzenia jest już słabsze). Z pewnością minusem tego modelu będzie brak możliwości obsługi G-Sync oraz FreeSync, mimo tego wyświetla obraz 144 razy na sekundę. Jeżeli chodzi o opóźnienie sygnału, wynosi on 27,5 ms. Mało pozytywnym faktem jest zjawisko powidoków, które jest dosyć widoczne oraz rozrywania obrazu, który jest na średnim poziomie.
Mimo że mamy do czynienia z matrycą LCD TN o rozdzielczości Full HD, niestety jakość obrazu nie zachwyca. Monitor Philips 272G5DJEB jest całkiem dobrze skalibrowany fabrycznie, odzwierciedla ładną kolorystykę i odpowiednią temperaturę bieli. W kwestii kolorów wygląda to następująco: 94,9% przestrzeni barwowej sRGB i 70,5% Adobe RGB.
Philips 272G5DJEB to monitor idealny dla osób lubiących wielkość i funkcjonalność danego urządzenia. Nie jest może najlepszym modelem dla zapalonych graczy, szukających doskonałych preferencji, ale z pewnością przykuje uwagę jego dobra cena.
Philips 272G5DJEB – dane techniczne
- Wyświetlacz ( przekątna): 27 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość): 1920 x 1080 px
- Proporcje ekranu: 16:9
- Czas reakcji: 1 ms
- Typ ekranu: matowy
- Jasność: 300 cd/m²
- Kontrast: 80 000 000:1
- Złącza: DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB 3.0 oraz VGA
- Częstotliwość odświeżania matrycy: 144 Hz
Philips 272G5DJEB – opinie
Philips 272G5DJEB – cena:
- Sprawdź cenę w Morele.net
- Sprawdź cenę w Komputronik.pl
Eizo Foris FS2735 -recenzja
Monitor Eizo Foris FS2735 to jeden z droższych monitorów, jego koszt to ok. 4300 zł. Co jest tak nadzwyczajnego w tym modelu? Zacznijmy od stanu wizualnego. Jeżeli chodzi o jego wygląd, nie jest jakoś nadzwyczajny, prosta konstrukcja, obudowa wykonana z matowego tworzywa, cienka ramka, podstawa odpowiednio szeroka, jednak mogłaby być nieco stabilniejsza. Monitor daje nam możliwość regulowania ekranem, łącznie z funkcją pivot. Co wyróżnia ten model wśród poprzedników, to z pewnością moduł Bluetooth. Dzięki niemu mamy możliwość połączenia się ze smartfonem lub tabletem. Możemy skorzystać z mobilnej aplikacji Eizo G-Ignition, która pozwala nam na bezprzewodowe sterowanie. Monitor wyposażony jest w złącza: DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB 3.0.
Eizo Foris FS2735 posiada ekran o wielkości 27 cali, Jest wyposażony w matrycę LCD IPS o rozdzielczości QHD 2560 × 1440 pikseli. Z pewnością ogromnym atutem jest wysoka jakość obrazu. Monitor wykorzystuje diody LED do podświetlania ekranu, zapewniając odpowiednią luminację bieli oraz świetną równomierność podświetlania 16,4%. Co ciekawe zastosowano w nim hybrydowe sterowanie podświetlenie matrycy, przez co jasność ekranu jest naprawdę doskonała. Matryca LCD IPS daje nam o wiele lepsze pole widzenia z różnych kątów. Przy 60 stopniach w poziomie i 65 stopniach w pionie, widok jest nadal imponujący.
Jeżeli chodzi o czas reakcji, tutaj producent mógł się nieco bardziej postarać, ponieważ wynosi on 4 ms. Urządzenie prosperuje zgodnie z techniką AMD FreeSync, częstotliwość odświeżania wynosi 144 Hz. Dużym plusem jest małe zakłócenia typu rozrywanie obrazu czy też powidoki, jak również małe jest opóźnienie sygnału. Eizo Foris FS2735 prezentuje doskonałe odzwierciedlanie kolorów – są naprawdę naturalne i przyjemne dla oka. Zachowana jest odpowiednia temperatura bieli oraz świetny kontrast. Dodatkową nowością jest tryb Paper, który jest stworzony z myślą osobach czytających dużą ilość dokumentów, pozwala on na zachowanie odpowiedniej jasności oraz ciepła bieli. Monitor wyświetla 97,6% kolorów sRGB oraz 71,4% z Adobe RGB.
Monitor Eizo Foris FS2735 jest to doskonałe urządzeni, które jest godne uwagi. Z pewnością sprosta oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Sprzęt ma bardzo dobre parametry, zapewnia doskonałe kolory oraz ostrość. Jest to również idealna propozycja dla tych, którzy zajmują się tworzeniem grafiki, filmów, edytowaniem zdjęć.
Eizo Foris FS2735 – dane techniczne
- Wyświetlacz ( przekątna): 27 cale/cali
- Wyświetlacz (rozdzielczość): 2560 × 1440 px
- Proporcje ekranu: 16:9
- Czas reakcji: 1 ms
- Typ ekranu: matowy
- Jasność: 300 cd/m²
- Kontrast: 80 000 000:1
- Złącza: DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB 3.0.
- Częstotliwość odświeżania matrycy: 144 Hz
Eizo Foris FS2735 – opinie
Eizo Foris FS2735 – cena:
- Sprawdż cenę w Morele.net
- Sprawdź cenę w Komputronik.pl
Jaki kupić monitor do gier?
Na rynku mamy ogromny wybór najróżniejszych produktów, jednak jak wybrać najlepszą opcję dla siebie? Produkt, który w pełni sprosta naszym wymaganiom i porwie nas w nowe wymiary. Czym się kierować i na co zwrócić uwagę, kupując monitor do gier?
Ile wydać na monitor do gier?
Budżet to bardzo istotna, o ile nie najważniejsza składowa procesu decyzyjnego, gdyż jego wielkość ma wpływ na pozostałe kwestie. Warto ustalić sobie jakieś widełki cenowe i szukać odpowiedniego modelu, który się w nich zmieści. Wiadomo, że im więcej pieniędzy możemy wydać, tym lepszy sprzęt może znaleźć się w naszym posiadaniu, jednak warto zastanowić się, czy zawsze dodatkowe bajery i wyższe parametry są warte swojej ceny i na pewno je wykorzystamy.
Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając monitory do gier?
Najważniejszą cechą monitora do gier jest czas reakcji matrycy oraz maksymalne odświeżanie, często jednak producenci nie przedstawiają prawdziwych ich wartości. Podają jedynie parametry typu GtG, czyli w tym przypadku przejście między szarościami. Natomiast gdy mówimy o autentycznym czasie reakcji, powinno to wyglądać przykładowo 144 Hz co ma wartość poniżej 7 ms. Wybierając monitor dla zapalonego gracza, istotną kwestią będzie stanowiło tutaj wielkość ekranu.
Myślę, że wybierając monitor 27-calowy, dostarczy nam naprawdę wielu wrażeń. Jakość matrycy i jej działanie również odgrywają tutaj ważną rolę. Wszystkie monitory są już wyposażone w ekrany LED i mamy różne ich typy: TN, PLS i VA natomiast całkiem w nową rzeczywistość porwą Cię IPS. Wybierając dla siebie odpowiedni monitor, warto poznać każdego z nich specyfikę. Najlepiej wziąć pod uwagę takie opcje jak: technologia flicker-free, technologia Anti-blue light, technologia ULMB, statyw standardu VESA. Z całą pewnością świetnie sprawdzą się urządzenia wyposażone w Nvidia G-Sync oraz AMD FreeSyn, dzięki którym gry będą wyglądały naprawdę dobrze i zostanie zniwelowane rozrywanie i smużenie obrazu.
Czy konstrukcja monitora do gier jest ważna?
Dla niektórych ważnym aspektem będzie również konstrukcja monitora, czyli jego wygląd oraz ergonomia. Uważam, że warto zwrócić uwagę na to, czy monitor można dopasować do swoich potrzeb pod względem wysokości, odpowiedniego kątku nachylenia i czy zapewniają odpowiednią widoczności przy jego ułożeniu. Może nie jest to funkcja, bez której nie dałoby się żyć, ale z pewnością dużo ułatwia i daje nam lepszy komfort podczas gry.
Podsumowanie
Szukając dla siebie odpowiedniego urządzenia w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na specyfikę sprzętu – jego parametry, funkcjonalność, później natomiast można negocjować w kwestii dodatkowych gadżetów i wyglądu. Warto porównać również ceny, czy dana kwota jest adekwatna do możliwości monitora.
Jak wiadomo przy takiej ilości najróżniejszych propozycji, trudno jest się zdecydować na doskonały produkt dla siebie, jednak powyższa recenzja 10 najlepszych monitorów 2017 i powyższe porady, powinny pomóc w znalezieniu najlepszej opcji dla siebie.