Najlepsze karty graficzne do gier 2018

Każdy gracz doskonale wie, jak ważnym elementem komputera gamingowego jest odpowiednia karta graficzna. Bez niej nie ma co liczyć na korzystanie z najnowszych pozycji na rynku. Jak wybrać jednak tę odpowiednią, która poradzi sobie z najwyższymi wymaganiami aktualnych gier? Bez względu czy budujemy komputer od początku, czy jest to tylko rozbudowa i chcemy, żeby nasz sprzęt był wydajniejszy i zyskał lepsze parametry – pytanie jest jedno i to samo.

Czy są uniwersalne karty graficzne, pasujące do każdego komputera? Czy potrafią jednocześnie spełniać wszystkie wymogi? Niestety sprawa jest bardziej skomplikowana. Dlatego wybierając idealny element gamingowy do naszego sprzętu, dobrze jest się zapoznać z wszelkimi propozycjami.

Parametry karty graficznej

Na rynku mamy szeroki wybór wśród najróżniejszych kart graficzny różniących się wyglądem, pracą, wydajnością i podstawowymi parametrami. Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy, stworzyliśmy ranking najlepszych kart graficznych, który pozwoli Wam zapoznać się z ciekawymi propozycjami tego roku. W niniejszym artykule będziecie mogli dowiedzieć się, jakie są zalety i wady danej karty, poznacie ich podstawową specyfikę w recenzji, a poradnik odpowie Wam na wiele ważnych pytań.

Ranking najlepszych kart graficznych do gier 2018:

 1. MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8G
 2. ASUS GeForce GTX 1070 STRIX 8G
 3. Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB
 4. MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB
 5. ASUS Radeon R9 390X DirectCU III
 6. MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC – karta graficzna do gier do 700zł
 7. Sapphire Radeon RX 470 NITRO
 8. Gigabyte GeForce GTX 960 GAMING 4GB
 9. Gigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 8G
 10. GeForce GTX 1060 3GB GAMING

MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8G

Karta graficzna dla graczy MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8GBMSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8G to doskonała propozycja dla graczy, którzy cenią sobie płynność i jakość na wysokim poziomie. Karta graficzna wykorzystuje architekturę NVIDIA Pascal, która charakteryzuje się najwyższą wydajnością i energooszczędnością. Częstotliwość pracy wynosi 8 GB pamięci GDDR5X, która osiąga 1265 MHz z interfejsem 256-bitowym. Dodatkowo karta jest fabrycznie podkręcona, jej zegar taktowania wynosi 1708/1847 MHz dla rdzenia i 2527 MHz dla pamięci wideo.

Z pewnością dużym plusem jest układ chłodzący – Twin Frozr VI. Efektywnie i skutecznie rozprowadza ciepło, wydajność chłodzenia jest wyższa o 22%. W skład tego systemu chłodzenia wchodzą: dwa wentylatory Torx 2.0 FAN, masywny radiator, sześć miedzianych rurek cieplnych oraz blackplate. Dużym plusem jest fakt, że śmigła pracują naprawdę bardzo cicho przy nawet maksymalnej pracy.

Ten model oddaje do naszej dyspozycji wyjścia wideo takie jak: DVI-D, HDMI 2.0 i 3x DisplayPort 1.4, dodatkowe gniazdo zasilające 8-pinowe. Wybierając tę kartę możemy cieszyć się rozdzielczością UHD (Ultra-high resolution), która sprawia, że obraz jest bardziej ostry i czysty.

MSI GeForce GTX 1080 Gaming X to potężna karta graficzna, która zapewni graczowi niesamowitych doznań podczas wirtualnej przygody. Jej wydajność, wysoka jakość oraz płynność pozwolą na przeżycie jeszcze lepszych wrażeń. Karta pozwala na obsługę wirtualnej rzeczywistości (VR) i gier o rozdzielczości 4K.

Parametry techniczne MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8G

 • Technologia wykonania chipa: 16 nm
 • Obsługiwane technologie: DirectX 12, OpenGL 4.5, Vulkan
 • Typ złącza: PCI-Express x16 v. 3.0
 • Ilość i typ pamięci: 8 GB GDDR5X 256-bit
 • Złącza wideo: Display Port, HDMI 2.0, DVI-D
 • Częstotliwość GPU: 1708 MHz
 • Częstotliwość pamięci: 1265 MHz

Opinie o MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8G

Plusy Minusy
✔️ wysoka wydajność
✔️ wydajny i cichy system chłodzenia
✔️ solidne wykonanie
✔️ interesujący wygląd bez zbędnego kombinowania
✔️ fabrycznie podkręcona
❌ mały potencjał (dalszego podkręcania)
❌ cena

Ceny MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8G

 

ASUS GeForce GTX 1070 STRIX 8G

Karta graficzna do gier GeForce GTX 1070 STRIX 8GAsus Rog GeForce GTX 1070 STRIX 8G to karta graficzna, która porwie Cię w całkiem nową rzeczywistość wirtualną. Karta jest niesamowicie wydajna, zegar taktowania rdzenia osiąga do 1835 MHz, a procesor graficzny to GPU Tweak II z Xsplit Gamecaster. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w 8 GB GDDR5 pamięć o taktowaniu 8 GHz i interfejsie 256-bitowym.

Układ chłodzenia, jaki został tutaj zastosowany, to DirectCU III. Składa się on z dużego aluminiowego radiatora, niklowanych rurek cieplnych Direct-GPU, trzech wentylatorów Wing-Blade 0 dB oraz tylnej płytki. Jest to jedna z najlepszych kart graficznych, która świetnie rozprowadza powietrze i rozprasza ciepło, ponadto pracuje niezwykle cicho.

Asus Rog GeForce GTX 1070 STRIX 8G została wyposażona w oświetlenie Aura RGB, która umożliwia personalizację systemu grania. Pozwala na wyświetlenie miliony kolorów i sześć różnych efektów. Została zastosowana również technologia Auto-Extreme, która zapewnia nam doskonałą jakość i jej spójność – polepsza to jej wydajność i żywotność.

Karta graficzna posiada takie złącza wideo jak: DVI-D, 2x HDMI 2.0 i 2x Display Port i wykorzystuje 8-pinowe złącze zasilania.

Asus Rog GeForce GTX 1070 8G jest to model karty graficznej przeznaczonej dla prawdziwych graczy. Z pewnością warto ją zakupić, ponieważ zapewnia niesamowitą wydajność, wysoką jakość oraz szybko redukuje straty energii. Ogromną zaletą tego urządzenia jest cicha praca oraz obniżenie temperatury nawet o 30% – co z pewnością da niesamowity komfort podczas korzystania z najnowszych gier. Jednym słowem Asus Rog GeForce GTX 1070 to karta z najwyższej półki i jej jedynym minusem, który może skutecznie odstraszać od zakupu, może być dosyć duża cena.

Parametry techniczne Asus Rog GeForce GTX 1070 STRIX 8G

 • Technologia wykonania chipa: 16 nm
 • Obsługiwane technologie: OpenGL 4.5
 • Typ złącza: PCI-Express x16 v. 3.0
 • Ilość i typ pamięci: 8 GB GDDR5 256-bit
 • Złącza wideo: Display Port, HDMI 2.0, DVI-D
 • Częstotliwość GPU: 1835 MHz
 • Częstotliwość pamięci: 8008 MHz

Opinie o Asus Rog GeForce GTX 1070 STRIX 8G

Plusy Minusy
✔️ doskonała wydajność
✔️ fabrycznie podkręcona
✔️ wydajny i cichy system chłodzenia
❌ wysoka cena

Ceny Asus Rog GeForce GTX 1070 STRIX 8G

 

Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB

Karta graficzna gamingowa Gigabyte GeForce GTX 1070 8GB GDDR5Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8 GB to świetna karta graficzna, która doskonale sprawdzi się w każdej wymagającej grze. To z pewnością jedna z najmocniejszych kart graficznych na rynku, która znajdzie pełne zastosowanie wśród wymagających graczy. Jej wydajność jest trzy razy lepsza, porównując ją z innymi modelami. Karta wyposażona jest w 8 GB GDDR5 pamięci o taktowaniu 8 GHz i interfejsie 256-bitowym. Co daje graczowi niesamowitych wrażenie podczas najróżniejszych rozgrywek. Gigabyte GeForce GTX 1070 jest wyposażony w architekturę NVIDIA Pascal, która spełni wszystkie oczekiwania pod względem wydajności. Natomiast technologia NVIDIA GameWorks sprawi, że nie ominie Cię żaden najmniejszy szczegół podczas gry – wszystko to dzięki ultra wysokiej rozdzielczości.

Kolejnym atutem tej karty graficznej jest fakt, że nie nagrzewa się podczas pracy. Technologia chłodzenia jest naprawdę doskonała, idealnie rozprasza ciepło i chłodzi. Układ chłodzeniowy Windforce 3x, który składa się z: trzech miedzianych rurek cieplnych, solidnego radiatora i trzech wentylatorów; dzięki jego konstrukcji przepływ powietrza zwiększony jest o 23%. Warto też wspomnieć, że karta graficzna wyposażona jest w podświetlenie RGB, które generuje 16,8 miliona kolorów oraz mnóstwo ciekawych efektów.

Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming to karta graficzna, która dostarczy niezwykłych wrażenia w rzeczywistości wirtualnej. Model wyposażony jest w wydajnym układ chłodzeniowy, który składa się z trzech wentylatorów. Została zastosowana również zaawansowana architektura GPU – NVIDIA Pascal, dzięki której możemy cieszyć się najlepszą wydajnością.

Parametry techniczne Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8 GB

 • Technologia wykonania chipa: 16 nm
 • Obsługiwane technologie: DirectX 12, OpenGL 4.5
 • Typ złącza: PCI-Express x16 v. 3.0
 • Ilość i typ pamięci: 8 GB GDDR5 256-bit
 • Złącza wideo: HDMI, Display Port, DVI-D
 • Częstotliwość GPU: 1822 MHz
 • Częstotliwość pamięci: 8008 MHz

Opinie o Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8 GB

Plusy Minusy
✔️ doskonała wydajność i energooszczędność
✔️ świetny układ chłodzący
✔️ niesamowita jakość w grach Virtual Reality
❌ wysoka cena

Ceny Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8 GB


Karty graficzne do gier poniżej 2000zł


MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB

Karta graficzna MSI Radeon RX 470 Gaming X 4GBMSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB to model karty w umiarkowanej cenie i o całkiem niezłej specyfice. Karta graficzna oparta jest o architekturę Polaris, która zmienia znaczenie gier. Urządzenie posiada 256-bitową magistralę pamięci i moduły GDDR5 o pojemności 8 lub 4 GB. Częstotliwość, z jaką będzie pracować, wynosi 920 MHz, natomiast pamięci 1650 – 1750 MHz. Co ciekawe karta graficzna pozwoli nam na dokonanie wyboru profili ustawień: OC Mode, Gaming oraz Silent, które różnią się częstotliwością rdzenia i pamięci.

System chłodzenia, w jaki została wyposażona karta, to TwinFrozr VI, która zapewnia skuteczne rozpraszanie ciepła i chłodzenie na wysokim poziomie. W skład tego układu wchodzą dwa wentylatory TORX 2.0, aluminiowy radiator, dwa niklowane ciepłowody. Jednymi minusem może być brak backplate, mimo to system chłodzący sprawuje się perfekcyjnie i jego praca jest niezwykle cicha.

Czego na pewno nie zabrakło w tym modelu, to podświetlenia RGB oraz złączy takich jak: 2x HDMI 2.0b, 2x DisplayPort 1.4, DVI, pojedyncze gniazdo 6-pinowe.

Karta graficzna MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB to całkiem przyzwoity model, który dostarczy rozrywki graczowi na bardzo dobrym poziomie. To doskonała propozycja dla osób, których budżet jest nieco ograniczony.

Parametry techniczne MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB

 • Technologia wykonania chipa: 14 nm
 • Obsługiwane technologie: OpenCL 1.2, OpenGL 4.5, Vulkan
 • Specjalne technologie: CrossFireX, AMD TrueAudio, AMD Eyefinity, FreeSync, Frame Rate Targeting Control
 • Typ złącza: PCI-Express x16 v. 3.0
 • Ilość i typ pamięci: 4 GB lub 8 GB 256 bit GDDR5
 • Złącza wideo: Display Port, HDMI 2.0, DVI-D
 • Częstotliwość GPU: 1254 MHz
 • Częstotliwość pamięci: 1650 MHz

Opinie o MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB

Plusy Minusy
✔️ przekrojowo niezła wydajność,
✔️ przyzwoity potencjał O/C,
✔️ energooszczędność
✔️ wydajny i cichy system chłodzenia
✔️ cena
❌ brak backplate i DVI-I

Ceny MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB

 

ASUS Radeon R9 390X DirectCU III

Karta graficzna ASUS Radeon R9 390 8192MBASUS Radeon R9 390X DirectCU III to bardzo wydajna karta graficzna, która zapewnia przyspieszone taktowanie i sporą ilość pamięci operacyjnej. Myślę, że to całkiem fajna propozycja dla graczy, która zapewni naprawdę dużych wrażeń podczas każdej rozgrywki. Zaczynając od parametrów, karta ma 8 GB pamięci GDDR5 512-bitowym, taktowanie wynosi 1050/6000 MHz. Rdzeń, w jaki została wyposażona, to Grenada XT. Model ten został fabrycznie podkręcony o wartość 1090 MHz.

Karta graficzna posiada wydajny system chłodzący DirectCU III, który składa się z: dwóch wentylatorów, solidnego radiatora, kilku niklowanych rurek cieplnych. Jego praca jest efektywna i cicha, co jest dużym plusem. Podczas spoczynku wentylatory są wyłączone, dlatego możemy cieszyć się idealną ciszą.

Karta posiada zestaw złączy: 3x DisplayPort, HDMI oraz DVI. Za pomocą Eyefinity mamy możliwość połączenia kilku monitorów ze sobą. Jeżeli chodzi o minusy, pobór energii jest dosyć spory.

Asus Radeon R9 to niezła propozycja karty graficznej gamingowej. Pozwala cieszyć się: płynnością gry, cichym i efektownym układem chłodzącym oraz dużą pamięć operacyjną. Natomiast jak na jej specyfikę cena jest za wysoka i to można uznać za kolejny minus. Mimo wszystko uznać należy, że produkt jest godny uwagi.

Parametry techniczne ASUS Radeon R9 390X DirectCU III

 • Technologia wykonania chipa: 28 nm
 • Obsługiwane technologie: Shader Model 5.0, DirectX 12, OpenGL 4.5
 • Typ złącza: PCI-Express x16 v. 3.0
 • Ilość i typ pamięci: 8 GB GDDR5 512bit
 • Złącza wideo: HDMI, Display Port, DVI-D
 • Częstotliwość GPU: 1050 MHz
 • Częstotliwość pamięci: 1500 MHz

Opinie o ASUS Radeon R9 390X DirectCU III

Plusy Minusy
✔️ 8 GB pamięci operacyjnej
✔️ dobra cena
✔️ cichy i wydajany system chłodzenia
❌ wysoka cena
❌ duży pobór energii
❌ zbyt małe podkręcenie

Ceny ASUS Radeon R9 390X DirectCU III

 

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC – karta do 700zł

Karta graficzna do gier MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OCMSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC to gamingowa opcja z przeznaczeniem dla graczy, którzy cenią sobie płynność oraz doskonałą wydajność w bardzo korzystnej cenie.

Karta graficzna posiada układ chłodzenia Twin Froz VI, który doskonale utrzymuje odpowiednią temperaturę rdzenia. W jego skład wchodzi: wentylator osiowy, radiator z aluminium. System chodzenia, w jaki karta graficzna została wyposażona, jest naprawdę efektywny i cichy.

Karta obejmuje pamięć wideo o wartości 4GB GDDR5 i częstotliwości do 1420 MHz, oparta jest o procesor Pascal GP 107. Model MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G został podkręcony fabrycznie do 1455 MHz. Nie zabrakło również niezbędnych złączy wideo takich jak: DisplayPort, HDMI oraz DL-DVI-D, minusem jest brak obsługi prostych adapterów D-Sub (VGA).

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC to karta graficzna, która być może nie posiada najlepszych parametrów, jednak i tak prezentuje się na przyzwoitym poziomie. Szkoda, że pozbawiono jej wspomagania blackplate, ale zapewne dzięki temu cena nie należy do wygórowanych.

Parametry techniczne MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC

 • Technologia wykonania chipa: 14 nm
 • Obsługiwane technologie: DirectX 12, OpenGL 4.5
 • Typ złącza: PCI-Express x16 v. 3.0
 • Ilość i typ pamięci: 4 GB 128 bit GDDR5
 • Złącza wideo: HDMI, Display Port, DVI-D
 • Częstotliwość GPU: 1455 MHz
 • Częstotliwość pamięci: 7000 MHz

Opinie o MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC

Plusy Minusy
✔️ całkiem niezła wydajność,
✔️ dobra jakość wykonania,
✔️ wydajny system chłodzenia.
✔️ dobra cena
❌ brak blackplate
❌ brak wsparcia dla sygnału analogowego

 Ceny MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC

 • Sprawdź cenę w Morele.net

 

Sapphire Radeon RX 470 NITRO+

karta grafiki do gier Sapphire AMD RX 470 NITRO+ 4GB GDDR5Sapphire Radeon RX 470 NITRO+ to karta graficzna, która pozwoli nam na delektowanie się najnowszymi grami w jakości Full HD. Karta została oparta o architekturę Polaris, która zapewnia nam całkiem niezłą wydajność i na całkiem dobrym poziomie efektywność energetyczną. Karta graficzna wyposażona jest w pamięć 4 GB GDDR5 256-bitową, która oferuje 2048 procesorów strumieniowych, 32 ROP, 128 jednostek teksturujących. Warto jeszcze dodać, że częstotliwość pamięci wynosi 1750 MHz.

System chłodzący, jaki został tutaj wprowadzony to Dual-X. Nie jest może najlepszym układem chłodniczym, ale sprawuje się całkiem dobrze. Podczas pracy słychać jedynie leciutki szum, natomiast w spoczynku następuje cisza. Jeżeli chodzi o jego układ składa się z: dwóch wentylatorów, trzech rurek cieplnych i podstawy chłodzącej rdzeń, pamięci i sekcji. Radeonów RX 470 posiada dwa wyjścia DP i HDMI, jedno DVI oraz 8-pinowe wejście zasilania.

Karta graficzna jest energooszczędna – nawet, gdy pracuje na pełnych obrotach – co jest jej kolejnym atutem. Dużym plusem jest wsparcie 4K oraz VR, dzięki czemu gracz może cieszyć się wysoką jakością wszelkich efektów. Posiada również technologię High Dynamic Range, która nadaje niesamowite pole widzenie pod względem ostrości, kontrastów i intensywności barw.

Podsumowując Sapphire Radeon RX 470 NITRO+ jest to całkiem niezła karta, która przeznaczona dla nowoczesnych gier. Ten model z pewnością zachwyci gracza niesamowitymi efektami oraz wydajnością. Jedno jest pewne – obok tej karty nie można przejść obojętnie.

Parametry techniczne Sapphire Radeon RX 470 NITRO+

 • Technologia wykonania chipa: 14 nm
 • Obsługiwane technologie: DirectX 12, OpenGL 4.5, Vulkan, OpenCL 2.0
 • Typ złącza: PCI-Express x16 v. 3.0
 • Ilość i typ pamięci: 4 GB 256 bit GDDR5
 • Złącza wideo: Display Port, HDMI 2.0, DVI-D
 • Częstotliwość GPU: 1143 MHz
 • Częstotliwość pamięci: 1750 MHz

Opinie o Sapphire Radeon RX 470 NITRO+

Plusy Minusy
✔️ dobra wydajność
✔️ cichy i wydajny system chłodzenia
✔️ dobra cena
✔️ High Dynamic Range
❌ szum wentylatorów podczas pracy
❌ niewielki potencjał O/C

 Ceny Sapphire Radeon RX 470 NITRO+

Gigabyte GeForce GTX 960 GAMING 4GB

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB GDDR5Gigabyte GTX 960 4GB G1 to całkiem dobra karta graficzna przeznaczona do komputerów gamingowych. Posiada wyselekcjonowany procesor graficzny Maxwell GM206. Pamięć, w jaką została wyposażona, to 4 GB GDDR5 o częstotliwości 1750 MHz i interfejsie 128-bitowym. Należy również wspomnieć, że układ graficzny został podkręcony o ok. 120 Mhz.

Karta wyposażona jest w całkiem niezły system chłodzący WindForce, w którego skład wchodzą: trzy wentylatory o wielkości 75 mm, trzyczęściowy radiator i cztery rurki cieplne. Układ ten sprawdza się idealnie podczas funkcjonowania, nawet przy dużym obciążeniu nadal jego praca jest cicha.

Dużą zaletą tego urządzenia jest doskonały przelicznik poboru mocy w stosunku do wydajności.

Gigabyte GTX 960 4GB G1 została wyposażona w złącza: 2x DVI, HDMI, 3x Display Port, SLI, dwa gniazda 6-pinowe.

Podsumowując, wybierając ten model możemy cieszyć się: całkiem niezłą wydajnością, energooszczędnością, nienaganną kulturą pracy układu chłodzenia i skutecznym rozpraszaniem ciepła. Jedynie patrząc na całość, można byłoby ponegocjować w kwestii ceny, gdyż wydaje się być nieco zawyżona.

Parametry techniczne Gigabyte GTX 960 4GB G1

 • Technologia wykonania chipa: 28 nm
 • Obsługiwane technologie: Shader Model 5.0, DirectX 12, OpenGL 4.4
 • Typ złącza: PCI-Express x16 v. 3.0
 • Ilość i typ pamięci: 4 GB 128 bit GDDR5
 • Złącza wideo: DVI, Display Port, HDMI 2.0
 • Częstotliwość GPU: 1266 MHz
 • Częstotliwość pamięci: 1750 MHz

Opinie o Gigabyte GTX 960 4GB G1

Plusy Minusy
✔️ całkiem niezła wydajność
✔️ energooszczędność
✔️ wydajny i cichy system chłodzenia
❌ cena mogłaby być nieco niższa

 Ceny Gigabyte GTX 960 4GB G1

 

Gigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 8G

Karta graficzna gamingowa Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 8GB GDDRGigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 8G to karta graficzna, która może zachwycić świetną wydajnością. Model został wyposażony w pamięć 8 GB GDDR5 256-bitową o częstotliwości 8000 MHz i taktowaniem dla rdzenia do 1290 MHz. Karta graficzna opiera się o architekturę GPU Polaris, dzięki której możemy zapewnić sobie niesamowitą płynność podczas wirtualnych rozgrywek najnowszych produkcji. Model ten wspiera wyświetlacze 4K UHD, który zapewni nam wysoką rozdzielczość gier.

Karta graficzna posiada niezawodny układ chłodzenia WindForce 2X Cooling System, co w rezultacie daje nam niezwykłą ciszę podczas pełnej pracy oraz niesamowite zdolności rozpraszania ciepła. System chłodzeniowy składa się z dwóch wentylatorów, radiatora i trzech miedzianych ciepłowodów. Karta została również wyposażona w wydajną paletę RGB Spectrum, która daje nam aż 16,8 miliona kolorów – dodatkowo możemy korzystać z pięciu efektów. Ta opcja z pewnością dostarczy nam niezwykłych doznań wizualnych.

Karta graficzna wyposażona jest w trzy porty DisplayPort, jeden port HDMI oraz DVI.

Gigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 8G to karta graficzna na wysokim poziomie. Idealnie sprawdzi się w najnowszych produkcjach gier. Będąc jej posiadaczem, zyskamy niesamowite wrażenia podczas każdej rozgrywki. Wszystko dzięki świetnym parametrom, doskonałej wydajności i kolorystyce.

Parametry techniczne Gigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 8G

 • Technologia wykonania chipa: 14 nm
 • Obsługiwane technologie: DirectX 12, OpenGL 4.5
 • Typ złącza: PCI-Express x16 v. 3.0
 • Ilość i typ pamięci: 8 GB GDDR5 256-bit
 • Złącza wideo: DVI, HDMI, Display Port
 • Częstotliwość GPU: 1290 MHz
 • Częstotliwość pamięci: 8000 MHz

Opinie o Gigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 8G

Plusy Minusy
✔️ doskonała wydajność
✔️ fabrycznie podkręcona
✔️ cichy i niezawody system chłodzenia
✔️ 8 GB pamięci
❌ cena

Ceny Gigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 8G

 

GeForce GTX 1060 3GB GAMING

Karta graficzna do gier MSI GTX 1060 GAMING X 3GBGeForce GTX 1060 3GB GAMING to karta graficzna do gier z najniższej półki, jest najsłabsza i najtańsza. Karta działa w oparciu o architekturę Pascal. Dysponuje ona pamięcią 3 GB GDDR5 192-bitową, która posiada 1152 procesory strumieniowe oraz 72 jednostki teksturujące. Częstotliwość, z jaką pracuje pamięć wideo to 8008 MHz, natomiast taktowanie dla rdzenia wynosi 1708 MHz. Karta jest fabrycznie podkręcona, co jest jej zaletą. Mimo jej specyfiki wydajność grafiki jest całkiem dobra.

Jeżeli chodzi o system chłodzący GeForce GTX 1060 3GB GAMING posiada własny – swojego autorstwa. Składa się on z jednego wentylatora, aluminiowego radiatora, kilku ciepłowodów. Kultura pracy systemu chłodzącego nie jest najlepsza, ponieważ podczas pełnej pracy słychać szum wentylatorów.

Karta graficzna dysponuje nowoczesnymi złączami wyjść wideo, takimi jak: DVI, 2x DisplayPort, 2x HDMI, 6-pinowe gniazdo.

GeForce GTX 1060 3GB GAMING to najtańsza karta graficzna, dlatego nie mam co spodziewać się po niej fajerwerków. Jest dobrą propozycją dla osób lubiących grać, ale niekoniecznie w najnowsze i najbardziej wymagające propozycje gier na rynku.

Parametry techniczne GeForce GTX 1060 3GB GAMING

 • Technologia wykonania chipa: 16 nm
 • Obsługiwane technologie: DirectX 12, OpenGL 4.5
 • Typ złącza: PCI-Express x16 v. 3.0
 • Ilość i typ pamięci: 3 GB 192 bit GDDR5
 • Złącza wideo: Display Port, HDMI 2.0, DVI-D
 • Częstotliwość GPU: 1708 MHz
 • Częstotliwość pamięci: 8008 MHz

Oponie o GeForce GTX 1060 3GB GAMING

Plusy Minusy
✔️ średnia wydajność w grach (FullHD)
✔️ fabrycznie podkręcona
✔️ niezły system chłodzenia
✔️ niska cena
❌ kiepska pamięć 3 GB VRAM
❌ słychać szum wentylatorów

Ceny GeForce GTX 1060 3GB GAMING

 


Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wybór karty graficznej nie jest łatwą sprawą. Zanim prawdziwy gracz zdecyduje się na odpowiedni model dla siebie, może minąć naprawdę dużo czasu. W związku z tym, aby Wam pomóc postanowiliśmy stworzyć miniporadnik, w którym zostaną przytoczone pewne wskazówki. Być może w ten sposób ułatwimy Wam polowanie na najlepszą kartę graficzną.

Na co zwrócić uwagę wybierając kartę graficzną ?

Procesor

Najważniejszym elementem, na który bezwzględnie trzeba zwrócić uwagę, jest procesor. Mamy dwa popularne typy: AMD Radeon oraz Nvidia GeForce. Jeżeli zastanawiacie się, jaka jest różnica między nimi to odpowiedź jest bardzo prosta – niewielka. Jakość, metody tworzenia obrazu 3D, ulepszanie obrazu – obydwa procesory świetnie sobie z nimi radzą. Różnicę można dopiero zauważyć po ich oznaczeniach np. Radeon R9 będzie bardzo wydajny, zaś Radeon R5 będzie spełniał funkcje podstawowe. Dlatego dobrze jest zapoznać się z tymi oznaczeniami na przykład na Internecie lub zapytać odpowiedniego fachowca. Nvidia zarówna jak AMD opierają się na architekturach Pascal i Polaris.

Układ chłodzenia

Kolejny ważnym aspektem będzie układ chłodzenia, który zdecydowanie jest bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania karty graficznej. Im wyższa wydajność, tym lepiej rozpraszane jest ciepło. Niektóre gry są na tyle rozbudowane, że praca grafiki może spowodować ogromny skok temperatury. To zaś może spowodować niestabilną pracą, a nawet uszkodzenia. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że niemniej istotną sprawą jest maksymalna ilość energii, pobieraną przez układ graficzny. Aktualnie większość kart jest energooszczędnych, ale przy wydajniejszym układzie pobór może być nieco wyższy.

 

Wydajność

Im nowsza i bardziej wymagająca gra, tym większe ma wymagania odnośnie karty graficznej. Dlatego następnym bardzo ważnym elementem jest pamięć, ponieważ wpływa ona na wydajność. Dlatego wybierając kartę graficzną, warto zapoznać się z takimi cechami jak: magistrala pamięci, taktowanie, rodzaj pamięci i ilość.

Możliwość podłączenia kilku monitorów

Dla niektórych graczy ważną aspektem będzie stanowiła możliwość podłączenia kilku monitorów. W tym miejscu należy zwrócić uwagę czy karta posiada technologie AMD Eyefinity lub nVidia Vision Surround. Jeżeli chodzi o rozdzielczość, większość kart posiada obsługę Full HD, niewiele jednak umożliwia korzystanie z rozdzielczości 4K (na naprawdę wysokim poziomie) – dlatego warto przeanalizować to przed zakupem.

Ile wydać na graficzną?

Szukając dla siebie dobrej karty graficznej, każdy z nas weźmie pod uwagę również cenę. Jaka jest tak naprawdę różnica między kartą drogą a tą z niższej półki cenowej? Niska cena najnowszych modeli może świadczyć o pewnych niedociągnięciach i spadku jakości pewnych parametrów. Niestety im lepszy sprzęt, tym wyższa cena – tak to już jest również w przypadku kart graficznych. Dlatego wybierając kartę graficzną dla siebie, warto wziąć pod uwagę – jakie względem niej mamy wymagania i do czego tak naprawdę mam nam służyć. Jeżeli chcemy pograć w niekoniecznie rozbudowane gry z wyższej półki, to wystarczy nam średniej klasy karta. Natomiast jeżeli szukamy czegoś odpowiedniego do najnowszych produkcji (z wyższymi parametrami) – wtedy warto już zainwestować w nieco lepszą kartę.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej gamingowej karty graficznej nie jest prosty. Wszystko zależy w dużej mierze od naszego budżetu, jak i zapotrzebowania w kwestii jej parametrów. Powyższe karty graficzne to najpopularniejsze propozycje, które powstały do tej pory na rynku. Ogólnie rzecz biorąc wybór wśród kart graficznych z przeznaczeniem dla graczy, zdecydowanie jest większy. Dlatego mamy nadzieję, że przedstawiony ranking choć trochę pozwolił Wam zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi kart graficznych i dzięki temu wybór stanie się prostszy, szybszy i pozwoli cieszyć się  wspaniałą grafiką na Waszych komputerach.

Zainteresował Cię temat najlepszych kart graficznych w 2018 roku? Sprawdź:

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *