Najlepsza niania elektroniczna 2017 ranking i opinie

Żyjemy w czasach, w których technologia umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko nam samym, ale również najbliższym nam osobom. Dotyczy to przede wszystkim naszych dzieci. Dzięki najnowszym modelom telefonów komórkowych młode mamy są w stanie określić, gdzie w danej chwili znajduje się jej dziecko. Te zmyślne sprzęty zapewniają niezwykły komfort rodzicom, którzy nieustanie martwią się o swoje pociechy.

Producenci nie zapominają o mamach, które co dopiero urodziły. Opieka nad niemowlakiem to ciężka praca. A chwile wytchnienia znajdują się tylko wtedy, gdy mały brzdąc w końcu zasypia. Jednakże co zrobić, by nie zbudzić małego dziecka i w międzyczasie posprzątać w domu, ugotować obiad, zrobić pranie? Tutaj z pomocą przychodzą elektroniczne nianie.

Elektroniczna niania – co to takiego?

Jeszcze do niedawna były znane głównie z filmów. To właśnie przez nie młodzi rodzice marzyli o małych sprzętach, które umilą im czas i równocześnie zapewnią, że ich potomek śpi smacznie w łóżeczku. Mały niepozorny sprzęt lecz bardzo funkcjonalny i komfortowy. Jeżeli ktoś miałby zdefiniować to urządzenie, to powiedziałby, iż jest to przenośny sprzęt umożliwiający słyszenie dziecka na duże odległości. Polski rynek jest obecnie zalewany przez producentów, którzy kierują swój asortyment do mam małych dzieci i niemowląt. Najpopularniejsze marki w Polsce to z pewnością Canpol Babies i Fisher Price.

Czy cena stanowi najważniejsze kryterium?

Przy wyborze elektronicznej niani niewątpliwie trzeba zwracać uwagę na cenę. Przekalkulować, czy jest ona adekwatna do jakości produktu i jego funkcji. Zakres cenowy jest jednak dość spory, dlatego warto sprawdzić samo działalnie sprzętu, jego zasięg oraz inne dodatkowe funkcje, takie jak: lampka nocna, czy możliwość mówienia do dziecka.

Oto ranking najlepszych elektronicznych niań 2017 r.

 1. Babyono, Niania elektroniczna
 2. Philips Avent Niania elektroniczna SCD501 DECT
 3. Motorola MBP36
 4. Angelcare AC420
 5. Canpol Babies, Detektor płaczu
 6. Canpol Babies, elektroniczna niania
 7. Fischer Price, Niania elektroniczna M7933
 8. Ikea, Patrull, Elektroniczna niania
 9. Britton, Niania cyfrowa BC-50
 10. Babymoov, Niania elektroniczna Simply Care

Babyono, Niania elektroniczna

Babyono jest firmą, która rozpoczęła swą działalność w latach 90’, a jej głównym priorytetem jest tworzenie produktów bezpiecznych dla dziecka. Koncern dba o swoich najmłodszych klientów, tworząc zabawki zgodnie z obowiązującymi dyrektywami Unii Europejskiej. Ciężka praca przedsiębiorstwa i troska o pociechy rodziców zaowocowała licznymi nagrodami  i wyróżnieniami. Produkty Babyono zdobyły uznanie, takich miesięczników, jak chociażby: „Mam Dziecko”.

Najnowszy asortyment, czyli Babyono elektroniczną nianie, większość ludzi skojarzy z popularnym walkie-talkie, który był marzeniem niejednego dziecka jeszcze kilkanaście lat temu. Zestaw zawiera nadajnik, odbiornik oraz dwa zasilacze i instrukcje obsługi. Firma wyposażyła swoje nianie w baterie, dzięki którym uniknie się chodzenia do pobliskiego sklepu. Z prawej strony nadajnika znajduje się regulacja dźwięku. Jest to długi, niebieski pasek tak, jak w telefonach komórkowych. Nad nim producenci umieścili kolejny przycisk z ikonka mikrofonu. Po naciśnięciu klawisza można spokojnie rozmawiać z dzieckiem, znajdując się w każdej części domu, robiąc porządku lub zmywając naczynia.

Jeśli nadajnik i odbiornik znajdą się zbyt blisko siebie, może dojść do sprzężenia i niezbyt przyjemnego pisku. Dlatego te dwa sprzęt najlepiej trzymać w odległości 2 metrów od siebie. Zasięg niani wynosi 450 metrów. A ona sama pracuje na dwóch kanałach. W razie problemów z odbiorem, wystarczy nacisnąć z prawej strony przycisk „pair”, aby uregulować kanał odbiorczy, zarówno w nadajniku, jak i odbiorniku.

Dla większej wygody, firma umieściła z tyłu nadajnika klips, dzięki któremu można zawiesić nianię na pasku od spodni i nosić ją wszędzie ze sobą.

Cena urządzenia waha się od 100 zł do ponad 131 zł za cały zestaw. A mimo to urządzenie jest cenione przez użytkowników i za każdym razem jest pozytywnie oceniane na rodzicielskich forach.  Częstotliwość sprzętu wynosi 40,665 Mhz/ 40, 695 Mhz.

Parametry techniczne

Producent: Babyono

Zasięg: 450 metrów

Wyświetlacz: brak

Częstotliwość: 40,665 Mhz/ 40,695 Mhz

Zalety Wady
·       Doskonała jakość dźwięku

·       Praca na dwóch kanałach

·       Duży zasięg – 450 m

·       Regulacja dźwięku

·       Wysoka cena zakupu

Philips Avent Niania elektroniczna SCD501 DECT

Philips to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Chyba każdy posiada chociaż jeden sprzęt tego producenta. Firma za swój główny cel postawiła sobie zdominowanie każdej gałęzi rynku. Od telewizorów, odtwarzaczy DVD, telefonów komórkowych, zasilaczy, ładowarek itp. do  elektronicznych niań dla niemowlaków.

Koncern z dumą prezentuje urządzenie, które ma ułatwić mamom codzienne obowiązki domowe – Phillips Avent Niania elektroniczna SCD501 DECT. Na pierwszy rzut oka widać, iż Phillips zrezygnował z niani elektronicznej, która przypomina krótkofalówki. Swoim wyglądem bardziej przypomina telefon komórkowy i jest lekko zaokrąglona po bokach.

Zasięg wewnątrz mieszkania/ domu wynosi 50 metrów. Zaś na zewnątrz do 300 metrów. Philips wyposażył elektroniczną nianię w technologię DECT – Digital Enhanced Cordless Telecommunications, dzięki której rodzice mogą doświadczyć najwyższej jakości dźwięku, bez szmerów i innych zakłóceń. Technologia szyfrowania danych umożliwi zachowanie bezpieczeństwa. W związku z tym nikt niepożądany nie będzie mógł słuchać, co porabia teraz dziecko.

Nie od dziś wiadomo, że światło ma kojący wpływ na ludzi. W końcu człowiek jest bardziej pracowity, uśmiechnięty, pełen życia w blasku promieni słonecznych. Światło daje nam poczucie bezpieczeństwa. Tak samo jest z dziećmi. Maluchy mogą być bardzo niespokojne, gdy obudzą się w ciemności. Dlatego firma wyposażyła swoją nianię elektroniczną w lampkę nocną. Delikatna moc światła odstraszy wszelkie potwory i złagodzi nerwy niemowlaka.  Co więcej, odbiornik może działać bezprzewodowo z użyciem baterii alkaicznych lub może być zasilany.

Philips, nie byłaby liderem w branży, gdyby nie podążał wciąż za nowinkami technologicznymi i nie słuchał opinii swoich klientów. Firma jest skoncentrowana przede wszystkim na rozwoju i udoskonalaniu swoich sprzętów, które uprościłyby życie. Dlatego nowa niania elektroniczna posiada tzw. Tryb Smart ECO, który automatycznie optymalizuje moc transmisyjną. Dla przykładu: im bliżej mama lub tata znajduje się przy dziecku, tym mniej energii jest pobierane przez urządzenie do uzyskania jak najlepszej jakości połączenia. To rozwiązanie przedłuży życie akumulatora, a także oszczędzi zużywaną energię. Z kolei odbiornik ostrzeże, gdy niania wyjdzie poza zasięg działania oraz poinformuje o niskim stanie baterii.

Być może i są tańsze nianie, ale nie od dziś wiadomo, że za wygodę się płaci. Cena niani elektronicznej marki Philips zaczyna się od 200 zł i może kosztować 300 zł, a nawet troszeczkę więcej. Opinie o urządzeniu tej marki są pozytywne. Mimo, iż koszt zakupu jest wysoki, to użytkownicy cenią sobie tę elektroniczną nianię za bezproblemową pracę.

Parametry techniczne

 • Producent: Philips
 • Zasięg: 300 m
 • Funkcje: tryb Smart ECO, lampka
 • Cena: 200 zł – 300 zł
Zalety Wady
·       Tryb smart ECO

·       Duży zasięg: 300 m

·       Nocna lampka

·       Technologia DECT

·       Wysoka cena zakupu

Motorola MBP36

Motorola znana jest najbardziej z telefonów komórkowych. Jeszcze do niedawna modele komórek tej marki robiły dużą furorę. Kilkanaście lat temu, każdy patrzył z zazdrością na posiadacza telefonu z klapką. Uważano wtedy takie sprzęty za stylowe i za punkt, który świadczył o tym, iż posiadacz takiego markowego sprzętu to jest ktoś z kim warto się zadawać. Obecnie firma znajduje się gdzieś na poboczu, wyprzedzona przez takie koncerny, jak właśnie Philips, Huawei, Nokia, Microsoft, czy Samsung. Bynajmniej, zarząd firmy nie powiedział ostatniego słowa i idąc za przykładem potężniejszych kuzynów z branży, postanowił wkroczyć na rynek niań elektronicznych.

Motorola, jak również Philips, odeszła od standardowych wyglądów niań elektronicznych, decydując się na coś zupełnie innego. Zestaw zawiera kamerkę, rejestrującą każdy ruch dziecka. Wyglądem przypomina kamerkę internetową, którą kupuje się do komputera stacjonarnego. Z kolei odbiornik został bardziej wystylizowany na typ telefonu Motorola Milestone, z tą różnicą, iż klawisze funkcyjne zostały umieszczone po bokach. Firma wyposażyła odbiornik w ekran LCD o przekątnej 3,5 cali, co umożliwi podgląd dziecka i jego usłyszenie. Klawisze, znajdujące się po lewej stronie służą do sterowania kamerką, dzięki czemu rodzić może uchwycić najlepszy kąt obserwowania swojego malucha. Po prawej stronie umieszczono przyciski zoom oraz przycisk z ikonka mikrofonu, dzięki któremu można rozmawiać z dzieckiem, jednocześnie wycierając kurze czy robiąc pranie.

Wśród innych funkcji tego sprzętu, można jeszcze wspomnieć o możliwości widzenia w nocy, regulację głośności, czasu, ustawieniu aż pięciu kołysanek i informację o poziomie baterii. Zasięg niani elektronicznej wynosi 300 metrów. W przypadku straty zasięgu niania powiadomi o tym rodziców. Odbiornik z tyłu posiada klips, dzięki któremu można go nosić przytwierdzić do paska.

Cena, jak za nianię elektroniczną, jest dość wysoka. Można ją kupić od 400 zł, do nawet 720 zł. Opinie o urządzeniu są w dużej mierze pozytywne, lecz wysoka cena odstrasza od zakupu wielu rodziców. Kwestię, czy warto inwestować w te wszystkie funkcje, pozostawiamy użytkownikom.

Parametry techniczne

 • Producent: Motorola
 • Zasięg: 300 m
 • Funkcje: ekran LCD 3,5”, nocne widzenie, regulacja głośności
 • Cena: 400 zł – 720 zł
Zalety Wady
·       Duży zasięg – 300 m

·       Ekran LCD 3,5”

·       Ręczne sterowanie kamerką

·       Możliwość rozmowy z dzieckiem

·       5 kołysanek

·       Wysoka cena zakupu

·       50% pozytywnych opinii

Angelcare AC420

Firma nie jest tak znana w Polsce, jak Samsung czy Philips, lecz mimo tego jej produkty zasługują na uznanie. Producent ten pochodzi z Kanady. Firma została założoną kilkanaście lat temu przez świeżo upieczonego tatusia, który zainteresował się bezpieczeństwem nie tylko swojej pociechy, ale też reszty dzieci. Jego ciężka praca, wysiłek włożony w produkcję zaowocował powstaniem marki Angelcare, która obecnie cieszy się nieustającym zaufaniem rodziców.

Niania elektroniczna tego koncernu to najwyższej jakości sprzęt do podsłuchu dźwięków z pokoju dziecka. Zestaw składa się z nadajnika i odbiornika. Nadajnik kształtem przypomina aniołka, stąd właściwie nazwa – Angelcare. Zasięg niani wynosi 250 metrów na zewnątrz mieszkania/ w domu. Zaś wewnątrz od 80 do 100 metrów. Do wyboru jest aż osiem kanałów, co zlikwiduje ewentualne zakłócenia w komunikacji. Sprzęt aktywuje się za pomocą głosu. Na wyświetlaczu odbiornika można ujrzeć aktualną temperaturę w pokoju dziecka. Swoista aureola w nadajniku to nic innego, jak lampka nocna, która da kojące światło i ukoi nerwy maluszka. Odbiornik pozwala na regulację dźwięków, przekazywanych przez nadajnik z pokoju maleństwa. Ponadto, Angelcare wyposażył nianię elektroniczną w opcję chwilowego wyciszenia, pozwalającą na całkowite wyciszenie odbieranych dźwięków na 2 minuty. Dodatkowo, odbiornik poinformuje rodziców o stanie poziomu baterii.

Co zawiera zestaw? Przede wszystkim nadajnik i odbiornik, dwa zasilacze, akumulatorki do odbiornika, instrukcję i dwuletnią gwarancję. Ceny za zakup wahają się między 240 zł a ponad 360 zł. Kanadyjczycy są znani ze swojej uprzejmości i podejściu do bezpieczeństwa. Mimo tak wysokiej ceny, Angelcare zyskuje coraz to bardziej pozytywne opinie od rodziców maluszków. Jeżeli już sprzęt nie będzie potrzebny, można go zostawić w pokoju pociechy jako bajkowy detal pokoju.

Parametry techniczne

 • Producent: Angelcare
 • Zasięg: 80 – 100 m wewnątrz/ 250 m na zewnątrz
 • Funkcje: 8 kanałów częstotliwości
 • Cena: 240 zł – 360 zł
Zalety Wady
·       Nowoczesny, bajkowy kształt

·       Duży zasięg: 40-80 m wewnątrz/ 250 m na zewnątrz

·       Lampka nocna

·       Regulacja dźwięku

·       Opcja chwilowego wyciszenia

·       2-letnia gwarancja

·       Wysoka jakość dźwięku

·       Wysoki koszt zakupu

Canpol Babies, Detektor płaczu

Canpol Babies jest firmą zajmująca się produkcją, dystrybucją akcesoriów od niemowląt. Bez wątpienia koncern może się pochwalić nieustającym zaufaniem klientów, a butelki, miseczki, zabawki tej marki można znaleźć w każdym sklepie dla i dzieci i niemowląt. Co więcej, przedsiębiorstwo od lat jest nagradzane licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Canpol Babies kilka razy z rzędu został nagrodzony „Gazelą Biznesu” – jest to jedna z prestiżowych nagród dla najbardziej dynamicznie rozwijających się firm. Ponadto, marka może się poszczycić „Diamentem Forbes”. To nagroda przyznawana tym firmom, które szybko zwiększają swoją wartość na rynku.

W zestawie mamy odbiornik i nadajnik. Elektroniczny detektor płaczu ma kształt zimowego bałwanka, co spodoba się niejednemu maluchowi i stanie się zabawnym elementem dziecięcego pokoiku. Zarówno nadajnik, jak i odbiornik posiadają zawieszki, dzięki którym można je ulokować w dogodnym miejscu. Z kolei odbiornik można spokojnie przywiązać sobie do paska od spodni lub zegarka. Urządzenie reaguje na hałasy i płacz dziecka. Odbiornik pozwala regulować czułość sygnału. Nadajnik i odbiornik są zasilane bateriami, które – niestety – nie znajdują się w zestawie. Jak widać  po opisie, sprzęt być może nie posiada jakiś wygórowanych funkcji i opcji. Użytkownicy cenią je sobie za prostotę i bezproblemowe użytkowanie. I mimo, iż jest pozbawiona wielu funkcji, jak jej nowocześniejszy kuzyn, to nadal zyskuje rzesze fanów.

Również cena jest bardzo przystępna, gdyż nowe urządzenie można zakupić za ok. 50 zł.

Parametry techniczne:

 • Producent: Canpol Babies
 • Funkcje: brak
 • Zasięg: brak informacji
 • Cena: 50 zł
Zalety Wady
·       Nowoczesny, bajkowy wygląd

·       Niska cena zakupu

·       Najwyższa jakość dźwięku

·       Przenośny (można przypiąć do bluzki, spodni, fartucha)

·       Brak baterii w zestawie

·       Brak dodatkowych funkcji, np. nocnej lampki

Canpol Babies, elektroniczna niania

Canpol Babies jest firmą, która prężnie prze do przodu i nie pozwala, aby zaufanie, którym została obdarzona przez klientów, zostało zrujnowane. Dlatego oprócz standardowych akcesoriów dla niemowlaków, jak wózki, zabawki, butelki na mleko, smoczki, opakowania na smoczki i elektronicznych detektorów płaczu, przedstawia elektroniczne nianie nowej jakości.

Zestaw obejmuje nadajnik i odbiornik, które kształtem przypominają mini krótkofalówki, jakie widuje się przytwierdzone do pasku ochroniarzy w supermarketach. Zasięg na zewnątrz pomieszczenia wynosi do 400 metrów. Zaś wewnątrz zasięg kształtuje się na poziomie od 40 do 80 metrów. Niania może być zasilana bateriami lub zasilaczem. Odbiornik z tyłu został wyposażony w klips, dzięki któremu można go przymocować do paska spodni lub fartucha. Te dwa urządzenia są podobne, więc ja je rozróżnić? To proste! Na odbiorniku znajduje się napis „parent”, zaś na nadajniku umieszczono napis „baby”. Urządzenie posiada dwie częstotliwości. Dobry sygnał uzyska się przez włączenie obydwu takich samych kanałów na obydwu urządzeniach. Pokrętło, znajdujące się na odbiorniku, pozwala na regulację głośności. Diody, jak i dźwięk zasygnalizują nam o pobudce maleństwa. Nianie można transportować wszędzie, gdyż zawiera niewiele miejsca i z pewnością ułatwi życie rodzicom. Co więcej, odbiornik za pomocą diod , poinformuje również o niskim stanie poziomu baterii.

Cena za zestaw wynosi od 120 zł do 160 zł. Jeżeli chodzi o tę nianię, jest ona w dużej mierze polecana przez mamy dla innych mam. Mimo wysokiej ceny, można śmiało stwierdzić, iż jest ona adekwatna do produktu.

Parametry techniczne

 • Producent: Canpol Babies
 • Zasięg: 40 – 80 m wewnątrz/ na zewnątrz 400 m
 • Funkcje: 2 częstotliwości
 • Cena: 120 zł – 160 zł
Zalety Wady
·       Duży zasięg – 400 m na zewnątrz, 40-80 m w wewnątrz

·       2 częstotliwości

·       Czysta jakość dźwięku

·       Łatwa w transporcie

·       Wysoka cena zakupu

Fischer Price, Niania elektroniczna M7933

Fisher Price to firma znana rodzicom, posiadająca długoletnie doświadczenie w produkcji zabawek dla dzieci, które rozwijają ich kreatywność i samodzielne myślenie. Co sprawia, że ich produkty są numerem jeden? Czyżby słuchali się opinii tylko rodziców? Otóż nie do końca. Najlepszymi ekspertami firmy są dzieci, które wraz  z opiekunami przychodzą się bawić do Laboratorium Zabaw, gdzie mają szansę wyrazić swoje zdanie na temat nowych zabawek.

W zestawie znajdują się nadajnik i odbiornik, jak i dwa zasilacze. Nadajnik wyglądem przypomina UFO i został wyposażony w lampkę nocną, której światło ukoi niespokojnego malucha do snu. Jeżeli chodzi o nadajnik, producenci nadali mu kształt typowego walkie-talkie. Diody sygnalizują o płaczu dziecka i niskim stanie poziomu baterii. Pokrętło, znajdujące się po prawej stronie, służy do regulacji głośności. Z tyłu posiada klips, a więc można go przytwierdzić do bluzki czy do spodni i spokojnie zająć się domowymi obowiązkami. Zasięg sprzętu wynosi do 120 metrów.

Mimo, iż marka jest najczęściej wybierana przez rodziców, produkt ten nie cieszy się wielką popularnością. Niestety, użytkownicy skarzą się na trzeszczenie, buczenie i dziwne piski, które wywołują fałszywy alarm związany z płaczem dziecka. Zestaw można zakupić już od 130 zł. Czy mimo tego, warto w nią zainwestować? Cóż, trzeba się przekonać o tym samemu.

Parametry techniczne

 • Producent: Fisher Price
 • Zasięg: 120 m
 • Funkcje: lampka nocna
 • Cena: 130 zł i wzwyż
 • Częstotliwość: brak informacji
Zalety Wady
·       Dość spory zasięg: 120 m

·       Informowanie o niskim stanie baterii

·       Przenośne urządzenie

·       Lampka nocna

·       Regulacja głośności

·       Wysoka cena zakupu

·       Niezbyt wysoka jakość dźwięku (szumy, buczenie)

Ikea, Patrull, Elektroniczna niania

Na dźwięk słowa Ikea każdemu przyjdzie do głowy kolory niebieski i żółty, które są charakterystyczne dla tej firmy. Ikea to przedsiębiorstwo, zajmujące się głównie produkcją i sprzedażą mebli oraz artykułów dekoracyjnych. Ich katalog z niesamowitymi meblami, sprzętem kuchennym, detalami do łazienek, aranżacjami wnętrz zachwyca i inspiruje niejednego projektanta, jak i zwykłego zjadacza chleba. Według badań, co 10 mieszkaniec globu bywa w Ikei. A już z pewnością niektórzy nieraz rwali sobie włosy z głowy nad złożeniem łózka czy szuflady.

Koncern postanowił podbić również rynek niemowlęcy, a elektroniczna niania – Patrull – ma mu w tym pomóc. Bez obaw, niania zostanie wysłana w całości i nie będzie się trzeba głowić nad jej złożeniem. W zestawie znajdzie się nadajnik z odbiornikiem oraz dwa zasilacze. W obu urządzeniach znajduje się pokrętło, umożliwiające regulację głośności urządzenia. Wskaźnik poziomu naładowania baterii poinformuje o jej niskim stanie. Zasięg wewnątrz domu/ mieszkania wynosi 120 metrów. Zaś w przypadku robót w domowym ogródku, można się oddalić na nie więcej niż od 30 do 40 metrów. Producenci zaopatrzyli nianię w 10 kanałów, pracującą na częstotliwości 150 Mhz. Niania świetnie redukuje inne szumy, dzięki czemu rodzic w nocy nie budzi się z każdym kichnięciem dziecka. Szum oraz pikanie sygnalizują utratę łączności z nadajnikiem. Cena za elektroniczną nianie wynosi od 140 zł do ponad 200 zł. Opinie i tym urządzeniu są dobre, ale jak to zazwyczaj bywa, cena odstrasza potencjalnych klientów.

Parametry techniczne

 • Producent: Ikea
 • Zasięg: 120 m
 • Częstotliwość: 150 Mhz
 • Zasięg: 120 m wewnątrz pomieszczenia
 • Cena: 140 zł – 200 zł
Zalety Wady
·       10 kanałów częstotliwości

·       Duży zasięg: 120 m

·       Sygnalizacja utraty łączności poprzez szum i pikanie

·       Ładny, ergonomiczny kształt

·       Wysoki koszt zakupu

Britton, Niania cyfrowa BC-50

Britton jest firmą, która stara się zaistnieć w Polsce obok takich marek, jak Canpol Baby czy Fisher Price. Mimo małej popularności, ich produkty każdego roku zyskują coraz to nowych zadowolonych klientów. Oferta firmy obejmuje szeroki zakres wózków dla dzieci, parasolek, fotelików samochodowych, łóżeczek turystycznych, krzesełek do karmienia, produktów higienicznych oraz elektronicznych niań i innych.

Zestaw zawiera nadajnik i odbiornik oraz ładowarkę i akumulatorki w pakiecie. Urządzenia kształtem przypominają piloty. Są podłużne i wsadza się je do specjalnych podstawek. Sprzęt pracuje na częstotliwości 863-870 Mhz. W razie problemów z ustaleniem prawidłowego kanału, urządzenie zostało zaprogramowane do automatycznego znalezienia odpowiedniej częstotliwości. Zasięg w otwartej przestrzeni wynosi ponad 500 metrów. Co więcej, technologia ECO DECT zmniejsza zarówno konsumpcje energii elektrycznej, jak i poziom promieniowania radiowego w otoczeniu malucha i rodziców. Ponadto, wskaźnik temperatury na odbiorniku dziecka pozwoli opiekunom na zachowanie odpowiedniej temperatury w pokoju dziecka, aby maluszkowi nie było ani za zimno, ani za gorąco. Nocą obsługa sprzętów nie jest taka trudna, gdyż są one oświetlane i można je obsługiwać bez zapalania lampki czy górnego światła. Można rozmawiać z dzieckiem, poprzez kliknięcie przyciska z ikonką mikrofonu. Zaś z boku znajduje się regulacja czułości mikrofonu na nadajniku.

Ceny są wysokie, lecz za taki komfort warto zapłacić od 200 zł do 300 zł. Opinie użytkowników są w większości pozytywne. Mimo, iż firma nie cieszy się jeszcze tak dużą popularnością, jak Canpol czy Fisher Price, to jakość oferowanych produktów powoli wybija ich na szczyt.

Parametry techniczne

 • Producent: Britton
 • Zasięg: 400 m
 • Funkcje: technologia ECO DECT
 • Cena: 200 zł – 300 zł
 • Częstotliwość: 863-870 Mhz
Zalety Wady
·       Duży zasięg: – 400 m

·       Technologia ECO DECT

·       Podświetlane urządzenie, co ułatwia operowanie sprzętem w nocy

·       Wskaźnik temperatury w pokoju dziecka

·       Wysoki koszt zakupu

Babymoov, Niania elektroniczna Simply Care

Babymoov to francuska firma, zajmująca się produkcją i sprzedażą wózków dziecięcych, butelek, smoczków i innych przeróżnych artykułów dla niemowlaków. W Polsce dystrybucja ich produktów zajmuje się między innymi portal internetowy mall.pl i inne sklepy, oferujące akcesoria dla dzieci i niemowląt.

Elektroniczna niania kształtem przypomina małą butelkę, ale dzięki temu łatwiej trzyma się ją w dłoni. Zasięg niani wynosi ponad 300 metrów. Producenci, podążając za nowinkami technologicznymi, postanowili urozmaicić nianię o tzw. funkcję VOX – oznacza to, że można ją aktywować głosem za pomocą sensora dźwięku. Co więcej, odbiornik posiada dwa rodzaje alarmu: wizualny i dźwiękowy – dzięki temu rodzic szybko dowie się o płaczu malucha lub o niskim stanie poziomu baterii. Z boku urządzenia znajduje się regulacja głośności.

Cena za elektroniczną nianię jest dość wysoka i waha się między 120 a 200 zł. Mimo to sprzęty marki Babymoov zyskują pozytywne opinie rodziców.

Parametry techniczne

 • Producent: Babymoov
 • Zasięg: 300 m
 • Funkcje: f. VOX, 2 rodzaje alarmu
 • Cena: 120 – 200 zł
 • Lampka nocna: brak
Zalety Wady
·       Ergonomiczny kształt

·       Duży zasięg: 300 m

·       Funkcja VOX

·       Regulacja głośności

·       Wysoka cena zakupu

·       Brak lampki nocnej

Czym się kierować przy wyborze elektronicznej niani?

Elektroniczne nianie ułatwiły życie niejednej początkującej mamie i zapracowanemu tacie. Obecnie, na polskim rynku można wybierać w naprawdę szerokiej ofercie takich sprzętów. Mamy do wyboru zakupić standardowe urządzenia lub te z licznymi ciekawymi funkcjami, które zaprezentowała nam Motorola czy Philips. Na co właściwie zwrócić uwagę przy wyborze niani?

Cena

Bez zbędnego owijania w bawełnę trzeba powiedzieć, że cena ma kluczowe znaczenie. Im większy budżet przeznaczymy, tym więcej funkcji dodatkowych możemy otrzymać. Należy jednak sobie wpierw odpowiedzieć, które z tych funkcji są nam naprawdę potrzebne i czy warto za nie dopłacać.

Zasięg

Na pewno warto zwrócić uwagę, jaki zasięg oferuje dane urządzenie. Te osoby, które posiadają większy metraż mieszkaniowy niech lepiej zainwestują w nianię o jak największym zasięgu. Z kolei osoby, które chcą cały czas obserwować swoje maleństwo, nawet robiąc pranie czy zmywając naczynia, niech zainwestują w droższy model z odbiornikiem wyposażonym w ekran.

Mobilność

Warto zwrócić uwagę, czy niania jest przenośna. Wówczas można ją zabrać w każdy kąt pomieszczenia i w razie płaczu dziecka, w porę zareagować. Wystarczy, jeśli odbiornik z tyłu zostanie wyposażony w klips, dzięki któremu przywiąże się go do paska lub do fartucha.

Czy zakup elektronicznej niani nie nadwyręży domowego budżetu?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jak widać, najprostsze modele niań elektrycznych, które jedynie wychwycą płacz dziecka, można zakupić już za 50 zł. Wraz ze wzrostem dodatkowych funkcji, jak kamera, wyświetlacz, technologia ECO DECT, zwiększa się również cena produktu. Przynajmniej na zakup dobrej jakości niani elektronicznej trzeba przeznaczyć minimum 200 zł.

Podsumowanie

Mimo wszystko, rodzice są zgodni w jednym: elektroniczna niania ułatwia im życie. A z pewnością ten ranking pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia. Wiadomo, że sprzęt z wieloma funkcjami będzie droższy, ale przezorny rodzic to taki, który jest gotowy na każdą sytuację.

You may also like...

1 Response

 1. Agata pisze:

  A co uważacie o takiej niani jak TrueLife? Na morelach ja widziałam i dużo osób kupuje, opinie dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *