Cyber Monday lista sklepów w Polsce

Od kilku lat w kalendarzu każdego szanującego się specjalisty od wyprzedaży pojawiło się nowe święto. Cyber Monday, bo o nim mowa, to dzień, w którym można liczyć na naprawdę ciekawe okazje paradoksalnie nie tylko w branży elektronicznej.

Co to jest Cyber Monday

Pierwszy poniedziałek przypadający po Dniu Dziękczynienia nazywany jest Cyber Monday, gdyż w tym dniu mniejsze sklepy internetowe ogłaszają wyprzedaże na swój asortyment. Dzień ten nie wybrany jest przypadkowo, gdyż ma ścisły związek z Black Friday, czyli wielkim świętem wyprzedaży przypadającym zaraz po Dniu Dziękczynienia. Można powiedzieć, że jest to odpowiedź mniejszych sprzedawców na wielkie wyprzedaże organizowane przez największe markety. Nie oznacza to jednak, że małe firmy nie biorą udziału w Black Friday. Przeciwnie, wielu sprzedawców organizuje specjalne oferty na oba te wydarzenia. Istnieje jednak grupa, która z ogłoszeniem swojej specjalnej promocji czeka aż do Cyber Poniedziałku. Przy czym zaznaczyć należy, że jest akcja promocyjna organizowana wyłącznie w Internecie, co stanowi największą różnicę w stosunku do Czarnego Piątku, z którym najczęściej porównywany jest, a może lepiej powiedzieć, bezpośrednio konkuruje, Cyber Monday. Z roku na rok ilość sprzedawców biorących w niej udział jest coraz większa.

Dlaczego Cyber Monday jest tak popularny

Odpowiedź jest bardzo prosta – wszystkie wyprzedaże są okazją do nabycia wybranych produktów w okazyjnych cenach a w Cyber Monday rabaty bywają naprawdę atrakcyjne. Stąd stale zwiększająca się popularność tego święta i towarzyszący mu rozgłos. Wiele osób specjalnie zwleka z zakupami aż do tej daty, gdyż jest to doskonała okazja, by zaoszczędzić na zakupach znaczną sumę pieniędzy.

Co ciekawe, specjaliści badający fenomen zjawiska Cyber Monday odnotowali, że tego dnia najczęściej kupowane są ubrania oraz obuwie, natomiast sprzęt elektroniczny najchętniej kupowany jest w Czarny Piątek. Mamy więc do czynienia z pewnym paradoksem, gdyż nazwa Cybernetyczny Poniedziałek sugeruje coś zupełnie innego. Z drugiej jednak strony, promocje tego dnia organizowane są wyłącznie w Internecie, więc nazwa wcale nie musi być myląca.

Historia Cyber Monday

Po raz pierwszy akcja nazywana Cyber Monday miała miejsce w 2005 roku, kiedy to mniejsi sprzedawcy internetowi zorganizowali skoordynowane promocje na swój asortyment. Była to oczywista odpowiedź na przypadający kilka dni wcześniej Black Friday, czyli dzień wyprzedaży sięgający aż lat 50.

Czarny Piątek tradycyjnie przypada dzień po Świecie Dziękczynienia (każdy czwarty czwartek listopada) i jest to pierwszy dzień sezonu zakupów świątecznych. Nazwa pochodzi od czarnego tuszu, którym sprzedawcy notują zyski w przeciwieństwie do czerwonego tuszu zarezerwowanego do oznaczania strat. Wielu sprzedawców decyduje się organizować wielkie zniżki na swoje produkty, by przyciągnąć jak największą ilość klientów. Z czasem Black Friday rozrósł się do tego stopnia, że pierwsze wyprzedaże pod tym mianem pojawiają się już w poniedziałek przypadający przed Dniem Dziękczynienia.

W przeciwieństwie do Czarnego Piątku, który organizowany jest zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i internetowej, Cyber Monday funkcjonuje jedynie online. Nie zmienia to jednak faktu, że ceny tego dnia bywają nierzadko najniższe w całym roku. Po raz pierwszy nazwa Cyber Monday została użyta w 2005 roku a już w następnym roku Amerykanie wydali tego dnia ponad 600 mln dolarów, w 2010 roku 1,4 mld dolarów a w 2013 ponad 2 miliardy dolarów.

Co to znaczy Cyber Monday

Nazwa Cyber Monday to marketingowe określenie dnia przypadającego w poniedziałek po Święcie Dziękczynienia. Termin ten został wymyślony przez marketingowców w celu nakłonienia konsumentów do zakupów przez Internet. Po raz pierwszy, jak już wspominaliśmy, został użyty w 2005 roku przez  Ellena Davisa i Scotta Silvermana, którzy przepowiadali wyprzedaż w e-sklepie Shop.org, że stanie się szybko jedną z największych w roku. Od razu w ślad za nimi blisko 80% sprzedawców online zaczęło w ten sposób określać swoje wyprzedaże w tym czasie.

Cyber Monday w Polsce 2018

Polska jest atrakcyjnym rynkiem zbytu dla wielu firm działających w różnych branżach. Stąd duża konkurencyjność usług i towarów, dzięki czemu możemy liczyć na różne ciekawe akcje promocyjne. Mimo iż w dalszym ciągu jesteśmy traktowani gorzej niż konsumenci w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej, to jednak możemy liczyć na coraz lepszy asortyment w coraz bardziej atrakcyjnych cenach. Dotyczy to także różnych akcji promocyjnych, które coraz częściej trafiają do Polski, jak na przykład Black Friday czy wyprzedaże poświąteczne. Sprzedawcy działający na naszym rynku nie przestają w poszukiwaniu lepszych sposobów dotarcia do klientów, stąd m.in. przenoszenie tradycji z innych krajów na nasz grunt.

Jednak Cyber Monday nadal jest bardzo mało popularny w naszym kraju i dla większości osób sama nazwa niewiele mówi. Wprawdzie w sklepach internetowych tego dnia pojawia się coraz więcej ofert określanych mianem Cyber Monday, jednak dla klientów wciąż jest to tylko enigmatycznie brzmiąca oferta danego sprzedawcy. Cóż, miejmy nadzieję, że z roku na rok świadomość kupujących i sprzedawców będzie rosła i doczekamy się wyprzedaży na naprawdę solidnym poziomie, gdyż o ile na popularność tego święta, taka jak w Stanach Zjednoczonych trudno liczyć, to jednak na rynek ma olbrzymi potencjał.

Kiedy jest Cyber Monday

Cyber Monday tradycyjnie organizowany jest po Black Friday przypadającym zaraz po Dniu Dziękczynienia, który obchodzi się w każdy czwarty czwartek listopada. W tym roku święto to przypada 23 listopada, zatem Cyber Monday organizowany będzie 26 listopada.

Dla wielu osób może być to dość irracjonalne, że dwa wielkie festiwale wyprzedaży orgaznizowane są w ciągu zaledwie kilku dni. Jak już wspomniano, Cyber Poniedziałek to forma konkurencji z największymi sprzedawcami i mniejsze firmy liczą, że klienci, którzy nie znaleźli odpowiedniej dla siebie oferty w Czarny Piątek lub pozostający pod wpływem silnych emocji zakupowych będą nadal chcieli korzystać z kolejnych promocji, tym razem w Internecie. Warto dodać, że wielu sprzedawców swoją specjalną ofertę utrzymuje przez cały ten czas a nawet dłużej, rozpoczynając wyprzedaż już przed Świętem Dziękczynienia i utrzymując ją aż do Cyber Monday.

Tak czy inaczej, opłaca się zawczasu przygotować budżet i zapoznać się z listą sklepów biorących udział w akcji, gdyż tego dnia ruch na serwerach z pewnością będzie olbrzymi.

Cyber Monday – lista sklepów

Mimo że święto wyprzedaży określane mianem Cybernetycznego Poniedziałku w Polsce dopiero raczkuje, to jednak warto tego dnia sprawdzić ofertę sklepów internetowych, gdyż podobnie jak w zeszłym roku można spodziewać się kilku ciekawych ofert. Zważywszy na rosnącą popularność tego zjawiska, z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że promocje zatytułowane Cyber Monday pojawią się w większej ilości niż w zeszłym roku. Poniżej przedstawiamy listę sklepów, które z pewnością opłaca się odwiedzić tego dnia w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert.

Cyber Monday w OleOle!

OleOle! To duży sklep internetowy, który w swojej ofercie posiada przede wszystkim sprzęt elektroniczny z zakresu RTV i AGD oraz IT. W zeszłym roku przeprowadził ciekawą akcję specjalnie na Cyber Monday oferując nawet 300-złotowe rabaty na wybrany asortyment. Dlatego z pewnością opłaca się odwiedzić ich w tym roku w poszukiwaniu atrakcyjnych cen na sprzęt gamingowy, telewizory czy artykuły gospodarstwa domowego.

Cyber Monday Neo24

Neo24 pozycjonuje się jako największy sklep internetowy w Polsce posiadający asortyment z branż RTV, AGD, Komputery, Foto i GSM. Jak powszechnie wiadomo, konkurencja w tych dziedzinach jest ogromna, dlatego planując zakup sprzętu elektronicznego na pewno warto sprawdzić promocję tej firmy, nie ważne, czy w poszukiwaniu nowej gry komputerowej, telewizora, czy lodówko-zamrażarki.

Cyber Monday eMag

Dawne Agito.pl to wielobranżowy sklep internetowy, który oprócz sprzętu elektronicznego posiada również w swojej ofercie książki, filmy, sprzęt motoryzacyjny i sportowy, artykuły dla dzieci a także wyposażenie dla domu. Asortyment jest naprawdę bogaty, warto więc sprawdzić ofertę sklepu w Cyber Monday, by przekonać się, czy można tego dnia uzyskać ciekawy rabat.

Cyber Monday EMPIK

Empiku chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Działająca w Polsce sieć sprzedaży posiada w ofercie książki i wydawnictwa muzyczne, filmy, gry i programy komputerowe oraz prasę, bilety na wydarzenia kulturalne, artykuły wyposażenia wnętrz, zabawki i wiele innych. W Cybernetyczny Poniedziałek w poszukiwaniu promocji na te artykuły z pewnością bardziej opłaca się odwiedzenie internetowej strony Empiku niż pójście do salonu.

Cyber Monday Merlin

Merlin to najstarsza polska internetowa księgarnia oraz jeden z najstarszych polskich sklepów internetowych w ogóle. Firma nie jedno już przeszła, mimo to nadal działa na rynku. Oprócz książek w swojej ofercie posiada również muzykę, filmy, zabawki, artykuły szkolne i wiele innych. W Cyber Monday jest to pozycja obowiązkowa nie tylko dla moli książkowych.

Cyber monday X-kom

Mimo że X-kom posiada kilka oddziałów na terenie całego kraju, to jednak najbardziej znany jest z prężnie działającego sklepu internetowego oferującego przede wszystkim sprzęt komputerowy oraz GSM. Znaleźć można w nim nie tylko komputery, laptopy, tablety i wszelki sprzęt peryferyjny, lecz także gry komputerowe, oprogramowanie oraz kamery i sprzęt fotograficzny. W Cyber Monday na pewno będzie można zaobserwować wzmożony ruch na serwerach, zwłaszcza, że firma ma w swojej ofercie już kilka bardzo atrakcyjnych akcji promocyjnych.

Cyber Monday RTV Euro AGD

Kolejny na naszej liście market oferujący sprzęt elektroniczny. RTV Euro AGD posiada sklepy stacjonarne w całej Polsce, jednak w Cybernetyczny Poniedziałek warto sprawdzić ofertę online, gdyż to właśnie tu w tym dniu można spodziewać się najbardziej atrakcyjnych cen sprzętu RTV czy AGD.

Cyber Monday MediaMarkt

MediaMarkt podobnie jak inne markety oferujące sprzęt elektroniczny stale oferuje promocje na swój asortyment. Można zatem przypuszczać, że i w Cyber Monday na stronie internetowej firmy pojawi się specjalna oferta. Czy jednak będzie ona najlepsza w roku? Czas pokaże. Na pewno jednak warto sprawdzić, jak tego dnia wyglądać będą ceny w MediaMarkt.

Cyber Monday Redcoon

Redcoon to duży sklep internetowy, który oferuje przede wszystkim urządzenia elektroniczne nie tylko z zakresu RTV i AGD, lecz także sprzęt komputerowy, gamingowy, fotograficzny oraz smartfony i tablety, zabawki, a także wiele elektronarzędzi wykorzystywanych w domu i ogrodzie, jak kosiarki, pompy, myjki, systemy nawadniające i wiele innych. Warto więc mieć Redcoon na swojej liście miejsc do odwiedzenia w Cyber Monday, gdyż może okazać się, że wymarzona oferta trafi się właśnie tam.

Cyber Monday Komputronik

To jeden z najbardziej popularnych sklepów internetowych oferujących sprzęt komputerowy w Polsce. W swojej ofercie Komputronik posiada zarówno wszelkiej maści komputery, laptopy, sprzęt peryferyjny, jak i oprogramowanie oraz gry. To jednak nie wszystko, gdyż oferta Komputronika stale się rozrasta. Firma najpierw zdecydowała się rozszerzyć ofertę o  sprzęt i akcesoria RTV i AGD, a także urządzenia eklektyczne z wyposażenia wnętrz, a następnie wprowadziła do sprzedaży także sprzęt z zakresu motoryzacji. Od niedawna Komputronik rozszerzył również ofertę o artykuły dla dzieci, gdzie oprócz zabawek znaleźć można wózki, nosidełka, pojazdy elektryczne, czy foteliki samochodowe. Oprócz tego firma prowadzi również sprzedaż w kategoriach nie mających nic wspólnego z elektroniką, jak na przykład zdrowie i uroda. W poszukiwaniu ciekawy ofert warto więc odwiedzić wielobranżowego Komputronika, niekoniecznie w poszukiwaniu najnowszych technologii.

Cyber Monday Vobis

Vobis początkowo działający w branży IT, w poszukiwaniu większej liczby klientów również został zmuszony do rozszerzenia swojej oferty, która obecnie daleko wykracza poza sprzęt komputerowy. Wśród wielu kategorii dostępnych w tym sklepie internetowym dostępne są multimedia, GSM, foto, a także AGD, dom i ogród, w której znaleźć można nie tylko narzędzia elektryczne, lecz także chociażby wiele produktów z zakresu wyposażenia wnętrz oraz kategoria sport i zdrowie, stanowiąca dość obszerny dział sklepu sportowego. Podobnie zatem jak w przypadku Komputronika można w Vobis zrobić zakupy wielu produktów z różnych dziedzin a w Cyber Monday ceny powinny okazać się szczególnie atrakcyjne.

Cyber Monday Saturn

Tego marketu ze sprzętem elektronicznym chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, gdyż posiada wiele oddziałów w centrach handlowych w całej Polsce i do tego często prowadzi akcje reklamowe w radiu i telewizji. Jeśli więc szukamy ciekawych ofert z zakresu sprzętu elektronicznego od AGD, przez RTV po IT, GSM na pewno warto sprawdzać ofertę Saturna, który często prowadzi różnego rodzaju wyprzedaże. Można więc przypuszczać, że i w przypadku Cyber Monday będzie podobnie.

Cyber Monday Neonet

To duży market internetowy posiadający szeroką ofertę sprzętu elektronicznego z różnych dziedzin. Na stronie firmy można znaleźć zarówno mały sprzęt AGD od mikserów i młynków do kawy po duże artykuły gospodarstwa domowego, jak lodówki czy zmywarki. Neonet posiada także bogatą ofertę sprzętu RTV, gdzie oprócz telewizorów i odtwarzaczy Blu-Ray i DVD znaleźć można gotowe zestawy kina domowego. Na tym jednak nie koniec, gdyż Neonet posiada także w swojej ofercie sprzęt komputerowy, GSM, konsole do gier, drony i wiele innych, dlatego szczególnie w Cybernetyczny Poniedziałek opłaca się sprawdzić aktualne promocje firmy, gdyż możliwe, że będzie to znakomita szansa na upolowanie doskonałej okazji.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *