Lista sklepów Black Friday 2020

Black Friday 2020 w Polsce – spis treści:

Kliknij w odpowiedni link aby przejść do sklepów z konkretnej kategorii:


Wyprzedaże podczas Black Friday przyciągają każdego. Nie ważne, czy chodzi o zakup nowych ubrań, perfum, czy sprzęt elektroniczny. Kupujący oczekuje nie tylko odpowiedniej jakości, lecz także atrakcyjnej ceny. Stąd polowanie na najlepsze okazje, „złote strzały”, „gorące promocje”, których w ciągu roku nie brakuje. Jednak od kilku lat największą popularność zdobywa Black Friday i podobnie zapowiada się również w 2020 roku

Kolejna amerykańska tradycja staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju, lecz w przypadku Czarnego Piątku chyba nikt nie ma wątpliwości, czy warto ją obchodzić. Oczywiście, powody organizowania Black Friday są znane i jest to „święto” całkowicie komercyjnie, jednak biorący w nim udział konsumenci mogą liczyć na wiele wymiernych korzyści w postaci najlepszej ceny za dany produkt.

Jeśli Czarny Piątek faktycznie się przyjmie zgodnie z zasadami obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych, to tego dnia klienci będą mogli uzyskać największe upusty za daną rzecz w ciągu roku. W przypadku zakupów drogich sprzętów czy ubrań warto więc czekać na to szczególne wydarzenie, by zakupić wymarzony przedmiot i zaoszczędzić przy tym konkretną kwotę.

Lista sklepów na Black Friday 2020 w Polsce

Chociaż black friday jest bardzo popularnym wydarzeniem, to niestety nie wszystkie sklepy biorą w nim udział. Aby nie tracić czasu na poszukiwania igły w stogu siana – poniżej znajduje się pełna lista sklepów biorących udział w black Friday 2020 w Polsce. Ze względu na dosyć długą listę sklepów, jest ona podzielona na kategorie aby ułatwić odszukanie konkretnych produktów.

Elektronika – lista sklepów na Black Friday 2020

Alfabetyczna lista sklepów elektronicznych z dokładną lokalizacją na stronie internetowej, gdzie znajdziesz wszystkie produkty elektroniczne dostępne w obniżonych cenach w ramach black friday (kliknij aby przejść do wybranej strony):

Ostatnia aktualizacja listy sklepów elektronicznych nastąpi podczas black friday: 06.11.2020

Black Friday – sklepy z ubraniami i obuwiem

Poniżej znajduje się lista sklepów internetowych które oferują ubrania i buty w obniżonych cenach w ramach black friday 2020:

Ostatnia aktualizacja listy sklepów modowych, w których znajdziemy ubrania, obuwie i akcesoria: 06.11.2020r.

Kosmetyki, zdrowie i uroda – lista sklepów na Black Friday

Zabawki i akcesoria dla dzieci – lista sklepów na Black Friday

Lista sklepów z akcesoriami sportowymi na Black Friday 2020


Co to jest Black Friday?

Black Friday to dzień przypadający po amerykańskim Świecie Dziękczynienia, który traktowany jest jako początek sezonu zakupów świątecznych. Charakteryzuje się przede wszystkim tym, że wyprzedaże są często najwyższe w całym roku. Czarny Piątek obchodzony jest także w innych krajach, jak np. Wielka Brytania, czy Kanada a od kilku lat staje się coraz bardziej popularny także w Polsce.

W Black friday uczestniczy większość sprzedawców, którzy chcą przyciągnąć jak największą ilość klientów. Zdarza się że, kolejki ustawiają się już na kilka godzin przed otwarciem sklepu, gdyż nie brakuje chętnych na skorzystanie z okazji roku. Co więcej, można zauważyć tendencję wzrostową, czyli liczba konsumentów biorących udział w Black Friday stale się powiększa.

Dlaczego Black Friday jest jaki popularny

Odpowiedź jest banalnie prosta. Tego dnia sklepy organizują największe wyprzedaże a obniżki cen wynoszą nawet kilkadziesiąt procent. Jest więc to najlepsza okazja nie tylko, by zrobić przedświąteczne zakupy, lecz również, by zakupić wymarzony telewizor czy sprzęt elektroniczny w najlepszej cenie. Wprawdzie po Czarnym Piątku organizowany jest tzw. Cyber Monday, czyli dzień największych wyprzedaży sprzętu elektronicznego, jednak i w czasie Black Friday można upolować doskonałe okazje w tej kategorii.

Historia Black Friday

Tradycyjnie uznaje się Czarny Piątek jako pierwszy dzień bożonarodzeniowych zakupów od 1952 roku. W tym dniu sprzedawcy uczestniczący w tym święcie, bardzo wcześnie otwierają swoje sklepy a sprzedaż trwa nawet do późnych godzin nocnych. Przez lata to zakupowe święto ewaluowało i obecnie wygląda już zupełnie inaczej niż kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Zdarza się bowiem, że wyprzedaże określane mianem Black Friday dostępne są już od poniedziałku poprzedzającego Czarny Piątek a kolejki ustawiają się przed sklepami na długo przed ich otwarciem. Również w Internecie dostępnych jest wiele ofert związanych z Black Friday, a trend wzmożonego ruchu w tym okresie nadal się rozwija.

Czarny piątek nie jest już jednodniowym wydarzeniem. W ciągu ostatnich kilku lat (począwszy od 2013 r.), wyprzedaż określana mianem Black Friday zaczynała się już przed piątkiem – niektóre sklepy rozpoczynały sprzedaż w Święto Dziękczynienia, a zdarzały się takie ogłaszające wyprzedaż w środę a nawet poniedziałek. Nie ma się zatem czemu dziwić, gdyż coraz częściej będzie można zauważyć wyprzedaż określaną Czarnego Piątku już w poprzedzający go poniedziałek. W rezultacie, Black Friday nie jest już dniem największych przychodów dla sklepów. Lepiej pod tym względem wypadają obecnie Święto Dziękczynienia, Zielony Poniedziałek (dzień wyprzedaży organizowany w drugi poniedziałek grudnia) i Cyber Monday (organizowany w poniedziałek po Czarnym Piątku).

Black Friday w Polsce

Amerykańskie święto od kilku lat staje się coraz bardziej popularne również w Polsce. Wiele firm oferujących sprzedaż w różnych branżach (moda, sprzęt elektroniczny, kosmetyki, sport etc.) przygotowuje specjalne propozycje na Czarny Piątek, dzięki czemu klienci mogą zakupić wybrane artykuły w atrakcyjnych cenach.

Kiedy jest black friday?

Tradycyjnie Czarny Piątek organizowany jest w dzień przypadający po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, które obchodzone jest w każdy czwarty czwartek listopada. W tym roku Black Friday przypada 23 listopada. Warto jednak wcześniej zainteresować się tym wydarzeniem, poszukać sklepów biorących udział w akcji i ustalić swój budżet, by jak najlepiej wykorzystać specjalne oferty przygotowane na ten dzień przez wiele firm.


Black Friday elektronika – wybrane sklepy

Mimo iż sprzęt elektroniczny dostępny jest na rynku w wielu wariantach, to jednak cena nie zawsze idzie w parze z jakością i oferowanymi funkcjami. Dlatego Czarny Piątek idealnie nadaje się, by kupić elektronikę w dobrej cenie.

 • Mediaexpert

Ta sieć salonów ze sprzętem elektronicznym znana jest z organizowania ciekawych promocji na swój szeroki asortyment. Każdy, kto planuje zakup sprzętu elektronicznego, powinien uważnie śledzić ofertę Mediaexpert zarówno w Czarny Piątek, jak i Cyber Poniedziałek, gdyż może okazać się, że ceny w tych dniach będą naprawdę atrakcyjne, a kolejne okazje pojawiają się i znikają w tempie błyskawicy.

 • RedCoon

Serwis internetowy oferujący przede wszystkim sprzęt elektroniczny z różnych branż. Znajdziemy tu zarówno komputery,  laptopy, sprzęt gamingowy, jak i artykuły gospodarstwa domowego i zabawki. Nie zabraknie bogatego oferty RTV, lecz także narzędzi niezbędnych w domu i ogrodzie. Oferta redcoon.pl jest naprawdę szeroka i opłaca się sprawdzić ją w Czarny Piątek, gdyż ciekawych okazji na pewno nie zabraknie.

Black friday moda – polecane sklepy

Dla wielu klientów  Black Friday kojarzy się z możliwością wymiany garderoby. Nic dziwnego, wiele atrakcyjnych zniżek na ubrania także z najnowszych kolekcji to doskonała okazja na odświeżenie zawartości szafy a niekiedy na całkowitą zmianę stylu. Mimo iż nie ma jeszcze listy sklepów, które wezmą udział w akcji Black Friday, to jednak z dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością można wskazać kilka pewniaków uczestniczących w akcji od jej początku. Black friday w branży modowej (ubrania, buty, akcesoria) to obniżki nawet o 70% a czasem więcej, więc na pewno warto pomyśleć w tym dniu o zakupach.

 • Reserved, Mohito

Te dwie marki należące do polskiej firmy LPP na pewno przyłączą się do Czarnego Piątku, tak jak bywało to w poprzednich latach. Pod znakiem zapytania stoi tylko, jak będzie prezentować się tegoroczna propozycja. Roku temu w ramach Black Friday można było w Reserved i Mohito zakupić 2 rzeczy z 50% rabatem na tańszą z nich i najprawdopodobniej teraz oferta będzie podobna.

 • H&M

W zeszłym roku Black Friday w H&M objął aż 700 produktów a ceny spadały nawet o 60%. Była to zatem doskonała okazja do wymiany garderoby i zaopatrzenia się w ubrania na cały rok. Byłoby wielkim zaskoczeniem, gdyby w tym roku oferta była mniej atrakcyjna.

 • Zara

Tej popularnej sieciówki nikomu nie trzeba przedstawiać. Zara rok rocznie bierze udział w Black Friday a oferta firmy polega na udzielaniu tego dnia rabatu na cały asortyment w wysokości 30%. Mimo iż Zara nigdy nie przedstawia swojej propozycji wcześniej, to jednak można przyjąć, że i w tym roku oferta dostępna będzie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

 • Bershka, Stradivarius

Te dwie firmy należą do tego samego konsorcjum, co Zara, zatem propozycje będą najprawdopodobniej takie same.

 • Intymna

To jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych oferujących przede wszystkim bieliznę damską wielu znanych i cenionych marek, jak chociażby Triumph, Obssesive czy Boccara. Warto obserwować tę stronę, gdyż udział serwisu w Black Friday oznacza doskonałą okazję na zrobienie wyjątkowego prezentu sobie lub bliskiej osobie w atrakcyjnej cenie.

Black Friday kosmetyki – polecane sklepy

 • Rossmann

Bardzo popularna sieć drogerii Rossmann już zapowiedziała, że w tym roku propozycja na Czarny Piątek będzie polegać na oferowaniu drugiego flakonu perfum całkowicie gratis do zakupu pierwszego. Oferta ma dotyczyć całego asortymentu, a więc także najdroższych produktów. Będzie to zatem doskonała okazja, by zaopatrzyć się w ulubione zapachy oraz kupić świąteczne prezenty.

 • EMPIK

Trudno spodziewać się, by działająca w Polsce sieć sprzedaży książek, wydawnictw muzycznych, filmów, gier, programów i akcesoriów komputerowych oraz prasy, a także wielu innych artykułów i gadżetów nie wzięła udziału w Black Friday. Na kilku stronach internetowych Empik pojawia się jako pewniak i niewiadomą stanowi jedynie jego propozycja.

 • Vision Express

Ta sieć salonów optycznych, działająca na terenie Polski od 1994 roku, w ciągu 20 lat działalności osiągnęła pozycję lidera w branży optycznej z ponad 170 salonami w całym kraju. Firma ma w swojej ofercie wiele interesujących promocji, ciekawe czy z okazji Black Friday przygotuje coś naprawdę wyjątkowego.

 • Presto

Ten sklep internetowy ze sprzętem sportowym oferuje swoim klientom zarówno odzież i obuwie do uprawiania różnych dyscyplin, jak i sprzęt specjalistyczny niezbędny do sportów letnich, zimowych a także turystyki i rekreacji. Oferta Presto jest naprawdę bogata a udział w Black Friday sprawia, że ceny będą jeszcze bardziej atrakcyjne.

 • Yves Rocher

Firma o bogatej tradycji w produkcji wysokiej jakości kosmetyków zaprasza do skorzystania ze specjalnej oferty Black Friday, w ramach której możliwy będzie zakup wybranych produktów w wyjątkowych cenach.


Czarny Piątek w pytaniach i odpowiedziach

Black friday czy cyber monday?

Opłaca się jednak pamiętać, że zaraz po Black Friday przypada tzw. Cyber Monday, czyli dzień specjalnych wyprzedaży sprzętu elektronicznego. Wprawdzie jest to wydarzenie organizowane od niedawna, jednak  cieczy się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów, gdyż podobnie jak w przypadku Czarnego Piątku ceny na wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny bywają najlepsze z całego roku. Warto więc wcześniej zapoznać się z listą sklepów biorących udział w promocji i przemyśleć listę zakupów, bo paradoksalnie można w ten zakupowy weekend zaoszczędzić niezłą sumę, co jest szczególnie atrakcyjne w perspektywie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po których również organizowane są atrakcyjne wyprzedaże…

Skąd się wzięła nazwa Czarny Piątek?

Jak podaje Wikipedia, Black Friday to dla wielu sprzedawców dzień, w którym odnotowują najwyższe zyski. Czarna część nazwy „Czarny piątek” odnosi się do firm rejestrujących straty za pomocą czerwonego tuszu a zysków na czarno. Ta tradycja jest obecna w nowoczesnym oprogramowaniu księgowym, stąd nazwa. Termin Czarny Piątek zaistniał w Internecie. Oferty stron internetowych, takich jak DealsOfAmerica.com, zaczęły podkreślać “sprzedaż w Czarny Piątek” od 2003 roku. Zasadniczo Black Friday jest terminem internetowym. Wcześniej ludzie określali tę wyprzedaż jako “Dzień po sprzedaży Święta Dziękczynienia” lub jej odmianę.

Kiedy przypada Black Friday 2020?

Czarny Piątek przypada zawsze po Święcie Dziękczynienia, które obchodzone jest w każdy czwarty czwartek listopada. W tym roku Black Friday przypada 27 listopada.

Kiedy sprzedawcy oficjalnie publikują swoje ogłoszenia?

Większość reklam jest publikowana w gazecie w Święto Dziękczynienia, czyli dzień przed Czarnym Piątkiem. Jednak ostatnio wiele sklepów zaczyna publikować swoje oferty Czarnego Piątku już na początku listopada, a czasami nawet w październiku. Niektóre sklepy oferują specjalny asortyment dostępny tylko w Black Friday, który pojawia się tylko na ich stronie internetowej.

Czy wyprzedaże Black Friday są dostępne online?

Większość wyprzedaży w Czarny Piątek odbywa się online, gdy tylko rozpoczyna się ta wyprzedaż. Jak już wcześniej podkreślaliśmy, wiele sklepów oferuje swoją propozycję Black Friday w Internecie przed Czarnym Piątkiem. Jednak w niektórych sklepach oferta wyprzedaży Czarny Piątek dotyczy tylko sklepów stacjonarnych i może nie być dostępna online. Wiele takich wyprzedaży, nawet lepszych niż Black Friday, można znaleźć na stronie DealsOfAmerica.com przez cały rok. W tym serwisie każdy dzień jest jak Czarny Piątek.

Kiedy będziecie publikować oferty wyprzedaży Black Friday?

Jak tylko otrzymamy informację o aktywnej stronie z pronacjami na czarny czwartek, opublikujemy ją.

6 komentarzy

 1. Maniaaa pisze:

  Jak w tym roku mają dokładnie wyglądać promocje w Rossmanie

 2. listed pisze:

  Tak na prawdę to nikt oprócz zespołu Rossmana tego nie wie. Blacf friday charakteryzuje się tym, że informacje o przebiegu promocji i o tym które produkty będą promowane będą jawne dopiero w dniu czarnego piątku.

 3. Jest tak, że w przypadku Rossmana czy np RTV euro AGD promocje są raczej do przwidzenia bo występują w podobnej formie z roku na rok.

 4. Mateusz pisze:

  Brakuje jeszcze sklepu al.to, telewizory za pół ceny i rabaty do 96%.

 5. Mateusz pisze:

  Nie dałem linku, łapcie 🙂 https://www.al.to/czarny-piatek

 6. webanti pisze:

  My też mamy promocje w tym roku – kategoria oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *